Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Kanadai magyarok

» Új hozzászólás írása

Milós, 2019-02-11 21:32:40

Sziasztok honfitársaim!

Életemben eljött az a pillanat, hogy segítséget kérek tőletek.Magyarországon a BM- be dolgoztam tizenévet, majd oktattam, elváltam szerelmes lettem.Két gyermekem van.Végzettségem erdésztechnikus, Magyarország kitagad magából, mert volt feleségem követeli az egész életemet.Régen volt oda ajánlatom menni dolgozni, nem éltem a lehetőséggel.Kérlek benneteket segítsetek abban, két pici gyermekemmel és szerelmemmel nálatok élhessek.Közösségetek hasznos tagjai lehessünk, ez minden álmunk és vágyunk.Kérlek benneteket segítsetek a nagykövetségen letelepedésünket intézni.Ha egy pici reményt is adtok felszámoljuk Magyarországon a gazdaságunkat és feladjuk életünket egy reménytelibb életért. Ahol a családunkkal boldogabbak lehetünk.És bízom benne ha sikerül munkáinkkal társadalmatok hasznos tagjai lehetünk.Kérlek segítsetek!!!

Maradunk Tisztelettel

Birinyi Erika (31éves)műkörmös 

Mesvecz Miklós (42  éves) erdésztechnikus

Medvecz Rózsa és Erika (6 év és 2 év) picilányok

Margaret, 2018-12-29 12:36:45

  

    Üdv! 

 

 Köszönöm az emailre érkezett választ. // riagold@freemail.hu// Válaszoltam , de visszajött !

 

Ezért  írok ismét itt. Tehát még1× köszönöm a választ!

Igen,sajnos Kanada nem tagja az EU-nak, igy tanácstalan vagyok, hogyan tudnám megoldani hogy ott élhessek és dolgozhassak. 

Ha ezzel kapcsolatban van bármilyen ötlet, tanács vagy javaslat   szivesen fogadom. 

Köszönettel,üdv, 

Margaret 

Margaret, 2018-11-03 16:02:30

 

 Elnézést kérek!  Ismét elirtam ! 

tehát még1x : riagold@freemail.hu

 Üdv.  

 

 

Margaret, 2018-11-03 16:01:46

 

 Elnézést kérek!  Ismét elirtam ! 

tehát még1x : riagold@freemail.hu

 Üdv.  

 

 

Margaret, 2018-11-02 20:42:14

 Üdv. Kanadai Magyarok! 

 Elnézést, de korábban  hibás  email cimet adtam .

 A helyes mail: riagold@freeamail.hu

 Üdvözlettel:

   Margaret.  

  

Margaret, 2018-11-02 19:16:03

 

 Kedves Kanadai Magyarok! 

Szeretnék  Kanadába jutni, ott dolgozni és egy élhető életet élni!

40-es , fiatalos, pedagógus hölgy  vagyok . 

Ebben, bármilyen segítséget , vagy tanácsot szivesen fogadok, melyet  előre is köszönök! // email: flavon101@freemail.hu//

Üdv. Margaret

   

Attila, 2018-09-11 17:09:41
_div_Sziasztok!_/div__div_(Statutory Declaration) Ha az ismerosom meghivot kuld nekem ,az elkuldheti nekem e-mailbe vagy faxon is?_/div__div_Vagyis elfogadjak ugy is ha nem postai uton kuldi el nekem az eredetit?_/div__div_Es en a kinyomtatott vagy a faxon erkezo meghivot bemutathatom?_/div__div_Csak azert kerdezem ,mert ugyveddel keszitette el es a meghivon rajta van az ugyvedi pecset ._/div__div_Koszonom a valaszokat!_/div_
gaspart, 2018-09-07 21:25:24

Kedves kanadai magyarok!

 Idén lesz Kaposváron, Somogyban a Krénusz iskola 50 éves évfordulója. Ehhez keressük a régi iskolatársakat. Osztálytársunk volt Toldy Roberta, kiváló úszó, aki a hetvenes években került a szüleivel Kanadába. Sajnos sehol sem találunk elérhetőséget hozzá. Van esetleg Önök között valaki, aki ismeri és elérhetőséget tud hozzá?

Köszönettel és minden jót kívánva,

 Gáspár Tamás 

Linda, 2018-08-27 15:22:40
"Agi91"-nek,
A kanadai hataron, a "customs officer" egy szemelyben dont arrol,
hogy belephet-e Kanadaba vagy nem? Dontese ellen fellebezesnek nincs helye.
A kedvezobb elbiralashoz NEM KELL semmifele "papirt" hoznia.
Linda
Agi91, 2018-08-26 04:36:58

Sziasztok!

En csak egy egyszerü es lehet , hogy bugyuta kerdesben szeretnem a segitsegeteket kerni ami felmerült nemreg. 5 honapos kismama vagyok es tervezem hogy Oktoberben meglatogatom az egyik ismerösöm Kanadaban. Felmerült sajnos az a kerdes , hogy beengednek-e az orszagba Oktoberben ugy hogy December 31-re vagyok kiirva. Es ha igen, kell e esetleg valamilyen külön papirt vinnem magammal , hogy nem azert megyek hogy ott szüljem meg a babat. Egy vagy maximum ket hetes kiruccanasrol lenne szo.

Elöre is nagyon köszönöm a valaszt. :) 

Linda, 2018-08-18 19:37:41
"FAHÉJ"-nak,

- "tudnak-e ügyvédet ajánlani, aki segítene a vízum ügyintézésben"
------------------------------------------------------------------
Egy, Onhoz hasonlo "probalkozo" a http://kanadakalauz.hu/forum/topic/19 - TOPIC-ban:

pinnike, 2018-07-23 17:13:08
Lipták Bennet Orsolya becsapott, 3000 dollárt kért és azóta sem elérni nem lehet, sem a pénzt nem küldte vissza.
Egy csaló. Hiába irtam mindenhová, a magyar tv sem foglalkozott vele, csak amikor reklámozta magát.
Hogy uszhatja meg egy ilyen a saját honfitársait becsapja.

- "...költöztek..."
-------------------------------------------------
Kanadaban "koltozni" csak a kolcsonos kormany-megallapodasok alapjan lehet.
Pl: Egyhazi, vallasi, katonai, sport, diplomaciai...stb...lehet.

- "...költöztek KI..."
A "KI" azt jelenti, hogy...
- a terkep szelen is tul,
- ott, ahol a jo Isten elfelejtette felkapcsolni a villanyt...
Ebbol mar lehet latni, hogy olyan helyre vagyakozik, amit lebecsul... kerem, ne tegye...!
Kanada egy elheto orszag, nem veletlenul kivannak evente milliok Kanadaban elni, ahogyan On is...ugye...?

MONDOM....KANADA "BENT" VAN az elheto (es vagyott) vilagok kozott!

BE-vandorlas Kanadaba ugyintezese ITT:
https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada.html

Munkavallalas Kanadaban ugyintezese ITT:
https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/work-canada.html

Linda
Cinnamon, 2018-08-17 16:48:47

Sziasztok,

 

Segítségeteket szeretném kérni, főleg azoktól, akik az utóbbi pár évben költöztek ki, hogy tudnak-e ügyvédet ajánlani, aki segítene a vízum ügyintézésben, de bármilyen egyéb hasznos információnak örülnék.

köszönöm 

Linda, 2018-08-05 17:43:28

Endrécskécske,

 Ez itt egy "alvó" Fórum. Próbálkozzon talán itt:

https://paratlan.hu/tarskereso/kanada

Üdv: Linda
endrecske, 2018-08-05 01:44:20
_span style="color: #666666; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px"_Keresek Kanadaban elo magyar holgyet komoly kapcsaolatra 70 evesig apolt rendezett , tud fozni, 63 eves ferfi New Brunswick- bol : enelram.of.prank@gmail.com_/span_
Linda, 2018-08-03 19:11:14

Kedves Kiss Norbert,

Kerdesem van, pontosabban nem nekem, mert en csak "interpretalom" a kerdeseket, hiszen en nem Toronto-varosaban elek de ismerek valakit a varos kozeleben akit TALAN erdekelne ez a feladat.

1) Van-e tervuk arra, mit szeretnenek megnezni NAGY Toronto-varosaban vagy a leendo "idegenvezetojukre" bizzak magukat?

2) FULL SERVICE-t (teljes kiszolgalast) kivannak annak MINDEN koltseget "elharitva", majd a varosnezo tura utan a "guide(idegenvezeto)" koszonje meg, hogy megmutathatta a varos nehany erdekesseget es csendben tavozzon...  UGYE...NEM ERROL VAN SZO...?

3) Onok berelnek autot mar a repuloteren es a teljes varosnezes MINDEN koltsege az Onoke, beleertve a autoberlest, uzemanyagot, belepoket, parkolasi dijat, etelt, italt es az auto vezeteset is?

4) Elegseges egy varosnezo korut-javaslat es azt Onok, sajat maguk fogjak "beutazni"?

Udv: Linda

Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada