Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Kanadai magyarok

» Új hozzászólás írása

Zitus, 2010-10-20 19:27:21
Az előbb lemaradt az email címem:vendloczkizita@freemail.hu
Amennyiben valaki segíteni tud,köszi
Zitus, 2010-10-20 19:24:15
Sziasztok!
Én is Kanadai munka és letelepedés miatt kérek segítséget..Hogy hogyan kell elindulni,mik az első lépések miután elhatároztuk a családommal hogy elköltöznénk?Angolul sajnos nem tudunk,a párom asztalos és állattenyésztő végzettségű,én jelenleg eladó vagyok de a szakmám pék.32évesek vagyunk,kicsi gyerkőcünk van.Esetleg olyan magyar közösségbe mi is kimennénk ahol van pékség ahol dolgozhatnák..Köszönöm
Zita
Eryka, 2010-10-17 17:41:37
ápolónő vagyok,és szeretnék családommal kimenni Kanadába.Én még sajnos nem tudok angolul,ezért szeretnék segítséget kérni,ha valaki tudna kinti magyar családot,ahol idős,vagy beteg mellé magyarul beszélő ápolónőt szeretnének,és lakhatást is tudnának biztosítani,kérem írjanak.
e-mail címem: betegekert@doctor.com
Előre is köszi mindenkinek
Gabor, 2010-10-14 20:45:07
arckiraly, 2010-09-24 01:17:37
--------------------------------------
Szasz NagyArc,

...majdnem elfelejtettem, kaptam reszletes informaciot egy magyarok altal mukodtetett epitesi vallalkozasrol, kb. 50 percre Toronto-tol, ahol csak magyarokat alkalmaznak. Ismerem a reszleteket is, ugy mint munkakor, ber, lakhatasi es etkezesi korulmenyeket, amit az On kulon keresere el tudok kuldeni.

Szivelyes udvozlettel: Gabor
Gabor, 2010-10-14 20:04:34
arckiraly, 2010-09-24 01:17:37
--------------------------------------
Szasz NagyArc,

aki tudna Kanadába munkát
------------------------------------
...Kanadá-ban....Nem csak munkat, hanem tartomanyokat es szakmakat tudok, ahol hosszu evek ota a novekedes akadalya, hogy nincs elegendo munkavallalo.

Kivancsisagbol tajekozodtam, es az alabbiakat "leltem":
- kamion vezetes, kb 3-5,000 CAD/ honap, belepes azonnal !!!
- domper es mas hasonlo vezetese: 5-10,000 CAD/honap, szegenyes (puritán) lakhatasi korulmenyek, belepes azonnal

kérem irjon e-mailt az arckiraly@citromail.hu cimre
-----------------------------------------------------------------
Attol FORUM, hogy ITT levelezunk !!!

Nagyon fontos lenne!
---------------------------
Nem ketseges...

előre is köszönöm!!
--------------------------
Ertem en, "elore fizetett", johet a jo kereseti lehetoseg....

Sokszor elgondlkodom, hogy ki-kit akar "lehuzni"?
Nem lehetseges az, hogy "nemelyek" nem segitseget kernek, hanem balekot keresnek?

Nem uram, nincs igaza, nem veszem at az On stilusat, el fogok koszonni....

Szivelyes udvozlettel: Gabor
Zsolty, 2010-10-14 13:42:36
Hello.. Olyan magyar embereket keresek aki már régóta kinnt dolgoznak Kanadában és tudnának,segíteni munkát találni. Lényegében minden megoldás érdekel,akár fizikai munka is.Angliában melóztam idáig,de mindenképpen Kanadában képzelem el a jövőt. Alap angol van,folyamatosan fejlesztem . Esetleg ott élő magyarokkal is szeretnék kapcsolatba lépni. Bármi infó ide : zsolty69@gmail.com
Gabor, 2010-10-13 21:26:32
Matt87,

Az elso lepes:
------------------------------------
First Step in Licence Exchange

To exchange a driver's licence issued outside Québec for a Québec licence, the first step is to contact the Société de l'assurance automobile du Québec.

If you are not a Canadian citizen, you must call one of these telephone numbers:
* From the Montréal area: 514 954-7771
* From elsewhere in Québec: 1 888 356-6616
--------------------------------------------------------------

Masodik lepes, az okmanyok:
-------------------------------------

You must prove your identity before getting the licence:

* If you have an identity card issued by the SAAQ, show only this piece of identification (it's the quickest way to prove your identity).
* Show two pieces of identification, including one with photo, from among the following:
o 1st piece
If you were born in Québec:
+ the original of your birth certificate issued by the registrar of civil status (Directeur de l'état civil) after January 1, 1994 (a certificate of birth issued by a parish or by the Ministère de la Justice is not accepted);
+ a Canadian passport;
+ a Canadian Armed Forces identity card;
+ a Certificate of Indian Status.

If you were born elsewhere: --->>>>>> !!!!!!!
---------------------------------------------------------------------
+ the original of a birth certificate issued by a Canadian province or territory;
+ a Canadian Citizenship Certificate with photo;
+ confirmation of permanent residence and a Permanent Resident Card;
+ other proof of legal presence in Canada.
o 2nd piece
+ your health insurance card;
+ a licence authorizing you to drive a vehicle.

Harmadik lepes, az irodak:
-----------------------------------
Van egy a blvd Hymus-on, kicsit eszak-nyugatra Ontol, nagyjabol a repuloter "tul-oldalan" Dorval keruletben, kozvetlenul a 40-es autopalya mellett, vele parhuzamosan.
Itt nem adnak tolmacsot a vizsgahoz csak viszonylag kozel van.

Mindenek elott a telefonhivas az elso!!

Udv: Gabor
Matt87, 2010-10-13 08:11:45
Köszönöm a segitségét Gábor!

A kérdéseire válaszolva:

A státuszom az Refugee.
Nem voltak akadályok a hivatalok felkeresésével. Egyedűl a " jogositvány " megszerzésében vagyon kicsit információ hiányos és nem akartam előre a falnak menni.
Lachine-ben lakom.
Az én tapasztalatom az, hogy habár a legtöbben Franciául beszélnek, de szinte majdnem mindenki beszéli az angolt is és álltalába segitő készek az emberek bármiről is legyen szó.
Gabor, 2010-10-13 04:49:34
Udvozlet Matt87,

Kanadai jogositvany es KRESZ nem letezik. Van viszont Quebec-i Class 5 driver license, ami a gyakori "szemelyauto" vezetoi engedely. Ha elkoltozik Quebec-bol akkor egy masik tartomanyban ki kell cserelnie ezt, altalaban ez vizsgakoteles.

Az irodakban megnezik az EU szabvanyu, B kategorias jogositvanyat, de ez a vizsga alol nem ad felmentest.

Tovabbi kerdes meg, hogy mi a "statusza"?
Menekult-kerelmet adott be, vagy mar eleve bevandorlo vizummal erkezett?

Fuggoen a valaszatol mas-es-mas az eljaras modja.

Ha megirja a "statuszat" es a kornyeket ahol lakik, akkor megirom, hogy hol talalja a "jogositvany irodat".

Irja, hogy mar ketto honapja megerkezett Montreal varosaba, mi volt az akadalya, hogy eddig nem sikerult "felfedeznie" a fontosabb hivatalokat?

Franciaul nem beszel, pedig azon a "kornyeken" nem nagyon "nepszeru" az angol nyelv. Nem lesz konnyu a boldogulas....

Udv: Gabor
Matt87, 2010-10-13 03:27:37
Üdvözlet mindenkinek!

Egy kis információra volna szügségem.

Lassan 2 hónapja, hogy meg érekztem Kanadába (azon belül Montreálba), és már minden papírt el intéztem, ami a letelepedési engedélyhez szügséges. Hónap végén a munkavállalói kérelmemet is be adom.

Viszont szeretném az itteni Kanadai jogositványomat is meg szerezni, amihez kellenének nekem információk, hogy mit, merre, hogyan kellene, vagy kell itt Montreálban! Ebben kérném a segitségeteket amit előre is köszönök!

Amit tudni lehet: 2011. januárjába lesz 2 éve, hogy van B kategóriás magyar jogositványom. Nemzetközit viszont nem csináltattam mielött ki jöttem. 23 éves vagyok. Franciát nem beszélek. Angolal meg értetem magam.
ibolya.57, 2010-10-12 20:24:39
Sziasztok!Csíkszeredai vagyok,Magyarországon élek.Kersünk,kanadai időseket,akik gondozásra szorulnak.Akár a magyarországi otthonunkban is.
E-mail címem:ibolya.57@citromail.hu
arckiraly, 2010-09-24 01:17:37
sziasztok, aki tudna Kanadába munkát kérem irjon e-mailt az arckiraly@citromail.hu cimre.Nagyon fontos lenne! előre is köszönöm!!
arckiraly, 2010-09-24 01:15:45
sziasztok, aki tudna Kanadába munkát kérem irjon e-mailt az arckiraly@citromail.hu cimre.Nagyon fontos lenne! előre is köszönöm!!
Cpt.Dud, 2010-09-17 13:32:56
Helló mindenkinek! Szeretnék munkát találni Vencouverben természetesen nem feketén ! Melóval kapcsolatban nem nagyon izgat miaz csak legyen ,mert itthon nem nagyon van ! Sajnos csak egy éretségim van meg egy közép szintű nyelvizsgám angolból persze ,de az Origós amit nemtom elfogadnak-e !Előre is köszönöm a válaszokat ,amit erre az -emailcímre kérnék : cpt.dud@freemail.hu
KATIKA, 2010-09-11 13:52:15
sziasztok van lehetőség hogy kitelepüljek a családommal
és milyen az élet ott?,
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada