Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Kanadai munka

» Új hozzászólás írása

tolikkk, 2018-02-04 06:58:50
Hello.
Linda, 2018-01-08 17:55:21

to "SZ".

- "Ha valaki esetleg tud javasolni valamit, szívesen várom a válaszát."

European Union

Sz, 2017-12-27 21:55:15

Sziasztok!

Jelenleg szervizmérnökként dolgozok már 2 éve, előtte pedig 3,5 évig dolgoztam autóiparban elektromos karbantartóként.

Teljes munkaidős munka érdekelne elsősorban autóiparban. Néztem több oldalt is, de sajnos nem tálaltam semmi egyértelműt.

Ha valaki esetleg tud javasolni valamit, szívesen várom a válaszát.

Üdv! 

Pesta, 2017-12-13 10:01:40
Sziasztok mindenkinek.aki már kinn él és azoknak is akik most szeretnének kimenni,a kérdésem annak szól aki tud rá válaszolni,én Kőműves és vasbeton szerelő szakmunkás vagyok és ebben a szakmában szeretnék elhelyezkedni remélem olvassa olyan valaki aki tud ebben nekem valami biztatót mondani,Angolul sajna nem tudok,a választ előre is köszi,mindenkinek szép Kanadai létet.
RAJMUND, 2017-11-16 01:09:56
 Sziasztok!  Ináncsi Barnabás Rajmund vagyok,51 éves .2 éve élünk kint feleségemmel Torontoban.  Megkaptuk a letelepedésit,munkavállalási engedéllyel rendelkezünk.Szeretnék munkát találni,ahol annyira nem szükséges az angol.Iskolába járunk.Gépjárművezetői engedélyem van(G2).Ha szükséges megcsinálom a fullt.Magyarországi fakitermelő vizsgám,és személy-vagyonőr(fegyvervizsgás) szakmám van.Magyarországon hivatásos gápjárművezetőként dolgoztam.30 éves gyakorlattal rendelkezem.B,C,D,F5 KATAGÓRIÁJÚ JOGOSÍTVÁNYOM VOLT OTTHON.  Amennyiben valaki tudna segíteni  a barnabasrajmund@gmail.com email címen elér,vagy a 6479634062 telefonszámon.  Köszönöm   Rajmund  
B21, 2017-09-27 13:02:04

Tisztelt fórumozók! 

 Már jó ideje böngészem a cic.gc.ca weboldalt, tisztában vagyok azzal, hogy milyen lehetőségekkel juthat be Kanadába, végleges tartózkodási szándékkal valaki.

 

A párom kint él lassan 5 éve és mi nem sokkal azelőtt, hogy ki ment volna  a családjával édesapjához, kerültünk össze, tehát 5 éve már, hogy fent tartjuk  a kapcsolatunkat. Jártam már ott 2-szer is 3 hétig ő is volt itthon 2-szer 2-2 hónapig, viszont másfél éve nem tudtunk találkozni, jövő nyáron tudunk újra, viszont napi szinten beszélünk nem csak írásban, skype, facetime stb, folyamatos kapcsolatban vagyunk. Tervezzük, hogy odaköltözhessek és végre együtt lehessünk, mindketten leginkább a szponzorálást szeretnénk, azt olvastam, hogy barát- barátnő is igényelheti ezt a fajta módot persze nehezebb, mint egy házastári vagy közös háztartásban már együtt élt párok kapcsolata, mert nekünk erre sajnos nem volt lehetőségünk. Én még utolsó éves gimnazista voltam amikor már együtt voltunk és ő akkor költözött Kanadába.

 

 Következő évben elkezdtem az egyetemi tanulmányaimat, 2018 január végén fejezem be és szereténk elkezdi intézni ezt az ügyet, én 22 ő 25 éves. Gonndoltunk arra is, hogy nyáron megyek hozzá 6 hónapra ez jó lenne arra is , hogy hátha valami munka lenne aki vállalná a papírokat, de ez nem a legjobb számunkra, mert lehet nem maradhatnék ott végül.

Mi a véleményük a szponzorálásról ebben az esetben? Olvastam, hogy bizonyítani kell minden esetben a kapcsolat erdetiségét, levelekkel, üzenetekkel, emailekkel, fotókkal, ilyenek vannak de ebben az esetben lenne esélyünk Önök szerint pozitív végkimenetelre?

Előre is köszönöm válaszukat!

 Üdv: B.  

Linda, 2017-09-03 18:59:25

Kedves Yasmina,

A valaszom masodik resze az erdektelenseg okan kitorolt reszek/lepesek hianya miatt hasznalhatatlan!

Azt kell latnom, hogy nincs rend a fejecskeben, erre pedig nagyon is szukseg volna.

Udv: Linda

Yasmina, 2017-09-03 17:54:04

    Kedves Linda!

  Mit is mondhatnek? Melysegesen szegyellem magam...

Az elso hozzaszolas ugy letort, hogy eltuntem. Most visszaneztem es ebben a percben szembesultem azzal, hogy On idot es faradtsagot nem kimelve valaszolt nekem...

  Nagyon halas vagyok ezert es eg az arcom...

Miutan ezt a kis levelet elkuldom Onnek, elso dolgom lesz, hogy ismet vegigmegyek az On valaszain, lepesrol-lepesre.

 Kulon koszonet a pozitiv hangnemert!!

 Kerem, ne haragudjon, amiert azt hihette, feleslegesen faradt!!

  Szamomra nagyon sokat jelentett, amikor az iment ratalaltam a nekem szolo mondatokra...

 Ugyhogy most ujra atolvasom oket, de ezuttal jegyzetelek is.

Meg egyszer: szivbol koszonom!

                                                        Yasmina

 

 

 

 

 

 

 

 

Yasmina, 2017-09-03 17:52:56

    Kedves Linda!

  Mit is mondhatnek? Melysegesen szegyellem magam...

Az elso hozzaszolas ugy letort, hogy eltuntem. Most visszaneztem es ebben a percben szembesultem azzal, hogy On idot es faradtsagot nem kimelve valaszolt nekem...

  Nagyon halas vagyok ezert es eg az arcom...

Miutan ezt a kis levelet elkuldom Onnek, elso dolgom lesz, hogy ismet vegigmegyek az On valaszain, lepesrol-lepesre.

 Kulon koszonet a pozitiv hangnemert!!

 Kerem, ne haragudjon, amiert azt hihette, feleslegesen faradt!!

  Szamomra nagyon sokat jelentett, amikor az iment ratalaltam a nekem szolo mondatokra...

 Ugyhogy most ujra atolvasom oket, de ezuttal jegyzetelek is.

Meg egyszer: szivbol koszonom!

                                                        Yasmina

 

 

 

 

 

 

 

 

Yasmina, 2017-09-03 17:52:20

    Kedves Linda!

  Mit is mondhatnek? Melysegesen szegyellem magam...

Az elso hozzaszolas ugy letort, hogy eltuntem. Most visszaneztem es ebben a percben szembesultem azzal, hogy On idot es faradtsagot nem kimelve valaszolt nekem...

  Nagyon halas vagyok ezert es eg az arcom...

Miutan ezt a kis levelet elkuldom Onnek, elso dolgom lesz, hogy ismet vegigmegyek az On valaszain, lepesrol-lepesre.

 Kulon koszonet a pozitiv hangnemert!!

 Kerem, ne haragudjon, amiert azt hihette, feleslegesen faradt!!

  Szamomra nagyon sokat jelentett, amikor az iment ratalaltam a nekem szolo mondatokra...

 Ugyhogy most ujra atolvasom oket, de ezuttal jegyzetelek is.

Meg egyszer: szivbol koszonom!

                                                        Yasmina

 

 

 

 

 

 

 

 

Yasmina, 2017-09-03 17:50:23

    Kedves Linda!

  Mit is mondhatnek? Melysegesen szegyellem magam...

Az elso hozzaszolas ugy letort, hogy eltuntem. Most visszaneztem es ebben a percben szembesultem azzal, hogy On idot es faradtsagot nem kimelve valaszolt nekem...

  Nagyon halas vagyok ezert es eg az arcom...

Miutan ezt a kis levelet elkuldom Onnek, elso dolgom lesz, hogy ismet vegigmegyek az On valaszain, lepesrol-lepesre.

 Kulon koszonet a pozitiv hangnemert!!

 Kerem, ne haragudjon, amiert azt hihette, feleslegesen faradt!!

  Szamomra nagyon sokat jelentett, amikor az iment ratalaltam a nekem szolo mondatokra...

 Ugyhogy most ujra atolvasom oket, de ezuttal jegyzetelek is.

Meg egyszer: szivbol koszonom!

                                                        Yasmina

 

 

 

 

 

 

 

 

Linda, 2017-09-02 17:27:00

Ismeretlen G. Ismeros-nek,

Elarulok egy "nyilvanos titkot".

Nyilvanos...mert mindenki tudja,

Titkos...mert senki nem akar tudni rola!

- "A jo valasz egyik fontos feltetele a JO KÉRDÉS!"

Linda

Ismeros, 2017-08-31 15:03:49

Sziasztok kedves Fórumozók!

Azzal a kérdéssel fordulok felétek, hogy Gyógyszeriparban milyen lehetőségek vannak munkavállalásra? Több mint 7éves szakmai tapasztalatom van.

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

Üdv:

G. 

Nandanak, 2017-08-24 02:36:09

Kedves Nanda,

 

A fogorvos nagyon jo szakma, sokat lehet vele Kanadaban keresni. En a helyedben a cic.gc.ca oldalom utanajarnek hogy rajta van-e a hianylistan ez a szakma. Itt is megnezheted: http://www.immigration.ca/fast-track-high-demand-occupations/#Occupation, de a hivatalos kormanyoldal a leghitelesebb informacioforras.

 

En ugy latom hogy rajta van a hianylistan, igy az express entry programon keresztul jelentkezhetsz PR statuszra. Persze ez ido es penz. No es a legfontosabb hogy ha meg is kapod, utana meg nem kezdhetsz rogton praktizalni Kanadaban mert a dentist szakma ugynevezett "regulated occupation" Kanadaban. Ez azt jelenti hogy meg kell szerezned a hivatalos engedelyt, ehhez pedig kulonbozeti vizsgakat kell itt tenned, illetve kurzusokon kell resztvenni, plusz valamennyi kanadai munkatapasztalatot is kell szerezned. Ez sajnos igen ido- es penzigenyes folyamat. 

 Itt nezhetsz ennek utana:

 https://ndeb-bned.ca/en/requirements - altalanos informacio

http://www.ontarioimmigration.ca/en/working/OI_HOW_WORK_DENTIST_CM.html - informacio arrol hogy konkretan peldaul Ontarioban hogyan szerezhetsz engedelyt. Ez province-onkent valtozik.

Csak ugy nem erdemes jelentkezned hogy hatha felvesz valaki, mert engedely nelkul sehova sem fognak felvenni mint fogorvos.

Remelem segitettem valamennyit. 

Nanda, 2017-08-22 12:46:40

Kedves Fórumozók! 

 _span style="font-size: 10px"_ Én fogorvos képzettséggel szeretnék lehetőség szerint Kanadában  dolgozni és letelepedni. Erre vajon mennyi esélyem/lehetőségem van? Próbáltam a hivatalos külképviseleti oldalakon utána járni de nem sok használható információt találtam ezzel a szakmával kapcsolatban. Az angollal nagyon jól állok IELTS vizsgát pedig amint aktuális lesz le is teszem, nyilván addig nem akarom hogy elévüljön. Az értékelhető válaszokat előre is köszönöm szépen! _/span_

Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada