Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések

TESZT

kanadakalauz.hu on Facebook

Fórum » Kanadai munka

» Új hozzászólás írása

Linda, 2010-05-19 00:31:31
Kedves Peter-23,

Kanada NEM tagja az Europai Unio-nak, ezert nem lehet "csak ugy" bejonni mint 1980-korul, vizum-mentesseg ellenere sem. A "magyar" utlevel ma mar egy valodi "voros poszto", honfitarsaink tettek erte...

Hogyan mukodik a belepes Kanadaba ma, a szigoritasok kezdetekor, amikor a magyar "trukkozok" miatt bezarulnak a kiskapuk es atalakitjak a kanadai menekult-ugyi torvenyt. IGEN kedves Peter, a magyarok miatt!

"Rabositott levele" 2010-05-12, 04:27 AM
http://canadahun.com/forum/showthread.php?t=3612&page=909

Egy level (blog) a menekultugy atalakitasarol (folyamatban van):
http://hellokanada.blogspot.com/

Kapcsolat a magyarokkal:
pl. gyere csak, mi mindent elintezunk, so'se aggodj..!!! DE AGGODJON..!!!

Cikk Hamilton, Ontariobol:
http://www.origo.hu/itthon/20100401-riport-paparol-a-kanadaba-kivandorolt-csalad-es-a-csicskasok-nyomai.html

Munkavallalas: Lehetseges legalis munkat vallalni Kanadaban, de mas az eljaras mint az EU-ban.

Lehetseges Kanadaban tanulni is, egyben kotott oraszamban dolgozni is (es NEM forditva) ahogyan On irta.

"segiteni" - Keresgeltem a Thesaurus-ban (szoszedet, ez magyarazza a szavak ertelmet) de ennel a szonal csak egy ures oldalt talaltam a "fejzet" alatt, tehat ez a szo ma mar nincs hasznalatban.

Es vegul, minden informaciora szuksege lenne, nos ITT VAN:
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

Igaza van, kedves Peter, evente tobb szazezren jonnek legalisan Kanadaba tanulni, dolgozni, bevandorolni, akkor minek ijesztgetem? Ez rogton kiderul, amikor valaszol a kovetkezo kerdesre.

...szoval a kerdes, Kedves Peter, ugye On nem tud lovagolni? (ez itt nem vicc, varom a valaszat).

Szivelyes udvozlettel:

Linda
Coquitlam, B.C
Peti22, 2010-05-18 15:00:58
Peti22
Sziasztok, en most szeretnek kiutazi Kanadaba
s szeretnek kapcsolatba kerulni az ottan magyarokkal
es szeretnek ott munkat talalni
es egyben tanulni
aki segiteni tudna irjon nekem
minden informaciora szuksegem lenne
Csicsay22@gmail.com
MSN:riquelme870922@hotmail.com
ildiko, 2010-04-21 03:20:19
Sziasztok! Montrealban vagyok es bentlakasos live-in cargiver munka erdekelne. Idosgondozas, betegapolas. Ha valakinek van ilyesmi ismeretsege kerem irjon. Kozepkoru no vagyok.
csabi, 2010-04-19 00:15:13
Kedves Linda!
Latom,hogy on egy joakaratu ember,mert sokaknak tanaccsal szolgal.
Egyébként masodszor vagyok Montrealban.Akinek az Isten megadja,hogy ellatogathat Kanadaba,annak szivbol ajanlom,hogy nézze meg a Niagara vizesést.
Udvozlettel Ville S.t Laurentbol
Linda, 2010-04-17 14:17:31
Jo reggelt Csaba (Montrealban),

Vendegkent (turista) jott Montreal-ba vagy bevandorolt?

Ha az elso, erezze jol magat, Quebec gyonyoru!!

Ha a masodik eset, milyen kategorias jogositvanya van?

Udvozlettel: Linda
csabi, 2010-04-17 03:51:27
Sziasztok,Montrealban vagyok a nénikémnél,ha valaki tudna nekem barmilyen munkat ajanlani ,azt megkoszonném.
Elérhetoségem:csabatarcsa@citromail.hu
Linda, 2010-04-13 23:23:23
Kedves "lewike" --> Levente,
Mint roman allampolgar az EU-nak is polgara. Hiszem azt, hogy OTT is talalhat kedvere valo TORVENYES munkat. Ami Kanada-t illeti jo tudni, hogy NEM TAGJA az EU-nak, tehat MAS szabalyok "mukodnek". Kerem NE ajanlkozzon fel, hogy Ont is "lehuzzak" es kihasznaljak mint mas tarsait.

Nezze meg a kanadai munkavallalas felteteleit ITT:
http://www.cic.gc.ca/english/work/index.asp

EZ MUKODIK es LEGALIS!!!!

Linda, 2010-04-13 23:15:01
Kedves "Grófo" --> Zoltán a "puskapor-tarolo-foldszint-1-bol"
Rossz helyen "kopogtat", Kanadaban legalis munkat kapni konnyebb mint "kerulo utakat" hasznalni. Tovabba peldatlan modon kiszolgaltatott helyzetbe kerulhet se' perc alatt es a kiutasitasrol, kitiltasrtol most nem is beszeltunk.
Szoval, jojjon be az "ajton", meglatja MUKODIK!!!
lewike, 2010-04-13 18:37:32
Sziasztok, engem is erdekelne egy Kanadai munka asztalos az en szakmam de barmijen belso munka erdelekne,irjatokha tudtok valamit
elerhetosegem: hadisanlevente@yahoo.com
grófo, 2010-04-06 10:47:11
Sziasztok szakács vagyok és szeretnék kanadába dolgozni ha van akkor magyar Konyhán segitsetek köszi Grófo .06304409874
grófo, 2010-04-06 10:46:29
Sziasztok szakács vagyok és szeretnék kanadába dolgozni ha van akkor magyar Konyhán segitsetek köszi Grófo .06304409874
laci, 2010-03-24 08:35:15
Az előbb lemeradt az elérhetőségem
laciujhely@freemail.hu
Laci, 2010-03-24 08:34:01
Kedves kanadai Magyarok!

38 éves, főiskolát végzett fiatalember vagyok. Jelenleg mentőtisztként - ez a külföldi paramedicnek felel meg, de jóval többkompetenciával, gyógyszerelési lehetőséggel - dolgozom az Országos Mentőszolgálatnál. Nős, 2 gyermekem van 8 ill. 4 évesek. Ugy látom, lassan ideje elgondolkodni, érdemes e Magyarországon tovább megszakadni, mellékállásokat, éjszakai, hétvégi ügyeletet bevállalni, csak azért hogy a lakáskölcsönt és a kocsit ki tudjam fizetni. Katasztrófa ami itthon van bérek szintjén, kiemelve a mi fizetésünket. A munkám során ha kell szülész, belgyógyász, sebész, ideggyógyász meg minden féle vagyok, attól függően ki a beteg. Ezért itt 125 000 ft-o kapok havonta. Imádom a munkám, ez tartott eddig vissza, hogy ne lépjek valamit, de elegem van itthon mindenből, az országot " vezető " emberekből, a filléreskedésből.
Tahát az a kérdésem, elméletben van e arra lehetőség, hogy családostól kitelepüljünk, ott éljünk tovább. A munkámat szívesen végezném ott is tovább, bár az angol nyelvtudásom most még elég gyenge. Mégis mi a meglátásotok erről

Tisztelettel köszönönöm, várom a választ

Fejes László és cs.
laci, 2010-03-16 18:32:18
Üdvözletem!

Szakmámat tekintve Ácsmester vagyok,13 éves gyakorlattal!
Szivesen vállalnék munkát.tetök faházak épitésében!
Tudnátok segiteni megköszöném!Email:salamonlaszlo1@t-online.hu
laco, 2010-03-14 18:39:33
Email cimem: borzak51@citromail.hu
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada