Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések

kanadakalauz.hu on Facebook

Fórum » Kanadai munka

» Új hozzászólás írása

Atila, 2010-07-08 09:12:10
Üdv, minden idelátogatónak!
Asztalos ként-munkát keresek külföldön. Első sorban-Kanadában szeretnék letelepedni, és dolgozni. Hálás lennék, ha tudna valaki ebben segíteni. Az E-mail címem; attila.eu@gmail.com
, 2010-07-02 16:33:26
Sziasztok!

Én minőségbiztosítási mérnök lennék,mezőgazdasági főiskolát végeztem.Jelenleg is ebben dolgozom.mennyi esély lehet rá, hogy kint munkát kapjak?Kérlek , ha tudok valamit ,írjatok a mandulanett@tvn.hu-ra.Előre is köszi
Kali, 2010-06-13 11:38:54
kiszeretnek telepedni kanadába, jogi végzettségem van és mint rendőr dolgozom. Milyen esélyeim vannak hogy a szakmámba eltudjak helyezkedni.
Kali, 2010-06-13 11:38:29
kiszeretnek telepedni kanadába, jogi végzettségem van és mint rendőr dolgozom. Milyen esélyeim vannak hogy a szakmámba eltudjak helyezkedni.
Nori, 2010-06-11 22:35:54
Sziasztok!

Kanadaban a GTA-ben lakom, permanent resident vagyok, es munkat keresek. Az angol jol megy, otthon angol szakos tanitokent vegeztem. Itt elvegeztem egy online dental assistant kurzust, van smart serve kartyam, G jogsim. Honapok ota probalkozom a munkakeresessel, de semmi. Ha valaki tudna segiteni azt nagyon megkoszonnem! udv mindenkinek, Nori
Nori, 2010-06-11 22:35:37
Sziasztok!

Kanadaban a GTA-ben lakom, permanent resident vagyok, es munkat keresek. Az angol jol megy, otthon angol szakos tanitokent vegeztem. Itt elvegeztem egy online dental assistant kurzust, van smart serve kartyam, G jogsim. Honapok ota probalkozom a munkakeresessel, de semmi. Ha valaki tudna segiteni azt nagyon megkoszonnem! udv mindenkinek, Nori
bubu, 2010-06-10 12:17:47
Sziasztok minden jószándéku embernek.Magyarországról most árvíz súlytotta helyről szeretnék a családommal három gyermekemmel kanadába dolgozni akár letelepedni.Mezőgazdasági,építőipari,és sofőri tapasztalatom van úgy teher,és búsz.De bármi más is érdekel ez nekünk újra kezdés lenne mert a víz el vitt mindennünket.aki tud ebbe segíteni meg köszönjűk.
rolee, 2010-05-29 16:00:32
Sziasztok!Mint már sokan előttem,én is segítséget szeretnék kérni,hogy Kanadában dolgozhassak.Géplakatos végzettségem van,de 8 éve szobafestőként dolgozom.Igazából bármilyen munka érdekel.Ha valaki tud segíteni,előre is köszönöm.
E-mail:b.rolee@citromail.hu
gyugyu24, 2010-05-27 17:54:58
Kedves Linda!

Ugy tunik,hogy felreertettuk egymast.En egyik mondatommal sem kerdojeleztem meg azt,hogy keptelenseg work permit-hez jutni es kimenni dolgozni Kanadaba.Tisztaban vagyok vele,hogy evente 150.000 embernek sikerul kijutnia.Csupan azt tartottam lehetlennek,hogy innen,Angliabol megpalyazzak egy munkat Kanadaban.Ha jol olvastam,On is egyet ertett ezzel a hozzaszolasaban.Nekem az tunik a legesszerubb megoldasnak,ha kimegyek 2-3 hetre munkat keresni es ha talalok allast,akkor a leendo munkaltatomtol kapott ajanlolevellel visszarepulok,azutan pedig Becsben kerelmezem a work permit-et.On mit szol ehhez a felveteshez?Jelenleg 8000 kanadai dollarral rendelkezem,tisztaban vagyok vele,mi mennyibe kerul odakinn(lakas,elelmiszer,auto,stb.),mivel nem voltam rest,es utana neztem mindennek,hosszasan elbeszelgettem a volt baratnommel,aki kanadai allampolgar es jelenleg Torontoban el.Tehat azt ,mondhatom,hogy tajekozott vagyok ebben a tekintetben.Azert kertem az on segitseget,mert az elozo hozzaszolok kerdeseire hasznalhato es ertheto,targyilagos valaszokat adott.A munkiavallalasi proceduraval viszont nem vagyok tisztaban,hogy oszinte legyek,kisse osszezavarodtam es remeltem,hogy tisztabban latok az on valasza utan.Remelem,ez a hozzaszolasom elegendo valasz az "uzleti ajanlatara".Tisztelettel varom valaszat:

Gyorgy
Linda, 2010-05-27 01:14:07
Kedves "gyugyu24"

Az alabbi, korabban kuldott soraimra nem latom a valaszat:
---------------------------------------------------------------------------
Itt egy "uzleti ajanlat" az On szamara: ha oszinten megmondja, itt az internet nagy nyilvanossaga elott, hogy evente vagy 100,000 embernek miert "mukodik" ez a rendszer es On miert tartja "keptelensegnek", AKKOR, es CSAK AKKOR !!! en leirom Onnek azt az egyszeru 3-4 lepest, amit-, es ahogyan tennie kellene, hogy Onnek is "mukodjon" ez a rendszer.

Nos mi a valasza?
-----------------------------------------------------------------------------

Szivelyes udvozlettel: Linda
gyugyu24, 2010-05-27 00:16:15
Kedves Linda!

Nagyon szepen koszonom az oszinte valaszokat!Valami ilyen reakciora szamitottam.Semmi kontorfalazas,csak a nyers tenyek...tetszik!Nos.Tisztelettel kernem ont,hogy irja le nekem azt a 3-4 egyszeru lepest,amiket a hozzaszolasban emlitett!Varom megtisztelo valaszat!

Gyorgy
Linda, 2010-05-26 23:41:29
Kedves "gygyu24"

Ha nem is minden mondatara, de ami "izgalmasabbnak" latszott, itt van egy lehetseges valasz a sok kozul:

"..Szeretnek ideiglenes munkavallaloi engedelyt kerelmezni" -->> ez a leendo munkaltatoja kerelmezi Onnek.

"..Valaki magyarazza el,megis hogyan lehet innen,kanadan kivulrol munkat talalni???" -->> ha nem egyetemi tanar, urhajos, hires zenesz, atom-kutato vagy ilyesmi, akkor SEHOGY !!!

"...Ez egyszeruen keptelensegnek tunik!" -->> evente vagy 100,000-en jonnek "work permit"-el, nekik nem keptelenseg.

Itt egy "uzleti ajanlat" az On szamara: ha oszinten megmondja, itt az internet nagy nyilvanossaga elott, hogy evente vagy 100,000 embernek miert "mukodik" ez a rendszer es On miert tartja "keptelensegnek", akkor en leirom Onnek azt az egyszeru 3-4 lepest, amit-, es ahogyan tennie kellene, hogy Onnek is "mukodjon" ez a rendszer.

Nos mi a valasza?

"..Itt mukodik a dolog,hogy kijovok eloszor es aztan keresek munkat, szemelyesen, miutan megerkeztem" -->> itt is mukodik egy kis modositassal.

"..Kerdezem en:ha megpalyazok egy baros munkat Kanadaban,akkor mennyi eselyem van arra,hogy pont engem,egy Angliaban tartozkodo szemelyt fognak felvenni?" -->> kerdezem en IS: ha Onnek lenne egy bar-ja vagy valami ilyesmi, On felvenne egy "sotet lovat" a tengeren tulrol? Nem tudja, hogy kit-, mit kap..!!!

"..megis mennyi esely van arra,hogy en munkat kapjak,amit innen,Angliabaol palyaztam meg?" -->> SEMMI !!!

"..A leendo munkaltato ajanlolevele nelkul eselyem sincs ideiglenes munkavallalasi engedelyt kapnom" -->> IGY VAN !!!

"..Szamomra ez teljesen abszurd" -->> Szamomra NEM AZ !!!

Szivelyes udvozlettel: Linda
gyugyu24, 2010-05-25 13:06:50
Sziasztok!Ellatogattam a cic.gc.ca nevezetu weboldalra.Talaltam nagyon sok hasznos informaciot,de egy valamit nem ertek.Szeretnek ideiglenes munkavallaloi engedelyt kerelmezni.Valaki magyarazza el,megis hogyan lehet innen,kanadan kivulrol munkat talalni???Ez egyszeruen keptelensegnek tunik!En Angliaban dolgozom es dolgoztam kb harom even keresztul,mint baros,felszolgalo.Itt mukodik a dolog,hogy kijovok eloszor es aztan keresek munkat,szemelyesen,miutan megerkeztem.Kerdezem en:ha megpalyazok egy baros munkat Kanadaban,akkor mennyi eselyem van arra,hogy pont engem,egy Angliaban tartozkodo szemelyt fognak felvenni?Megis mennyi esely van arra,hogy en munkat kapjak,amit innen,Angliabaol palyaztam meg?A leendo munkaltato ajanlolevele nelkul eselyem sincs ideiglenes munkavallalasi engedelyt kapnom.Szamomra ez teljesen abszurd.Kerek valakit,segitsen!Koszonom
Gabor, 2010-05-19 18:53:36
Kedves "ferike"

On szinte azonnal a "szivem csucske" lett, az en eredeti szakmam is esztergalyos....szoval...udvozlom "kollega"..!!!

Kanadanak egetoen szuksege van jolkepzett, szorgalmas, legalis, adofizeto munkaerore, ez NEM KERDES! A kerdes az, hogyan tudja megvalositani az elgondolasat? Van valami terve is, talan...?...vagy csak "kiallt itt a sarokra" es az elso hivasra "ugrani" fog?...szoval a kerdes, hogyan...?

Legalisan munkat-vallalni Kanadaban tobb modon is lehetseges, errol olvashat az interneten a kanadai Kormany hivatalos oldalan.

Biztos vagyok abban, hogy meg sem kiserelte elolvasni az elozo leveleket, ez pedig CSALODASHOZ VEZETHET !!!
Kerem, hogy "tanulmanyozza" az elozoekben leirtakat, beleertve a "Letelepedes" forumot is. Azutan johetnek a kerdesei, ha "jol" kerdez" JO valaszt fog kapni tolem, IGEREM!!!

Sziveleyes udvozlettel: Gabor
ferike, 2010-05-19 18:48:52
odeszu te kint élsz kanadában???milyen kint??pontosan hol laksz??kérlek írj az emial címemre:magdalena81@citromail.hu Tony
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada