Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések

TESZT

kanadakalauz.hu on Facebook

Fórum » Kanadai vízum

» Új hozzászólás írása

« Első oldal
1
...
of
13
anna, 2015-04-10 14:59:20

Sziasztok !!

Egy kínai nemzetiségű ember, Magyarországról hogy tud vízumkérelmet leadni?

Turista vízum Kanadába. Kérlek ha tudtok segítsetek, neten nem találok pontos infót ennek a menetéről.

Úgy tudom Bécsben van vízumügyintézés. de a számok mindig foglaltak hiába hívom, e-mailre nem válaszolnak.

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni !

Peter, 2015-01-24 02:18:46

Sziasztok!

_strong_Szakmai gyakorlatot_/strong_ szeretnek vegezni Kanadaban. Vegzett graphic designer vagyok, vagyis nincs mar diakstatuszom. Azt olvastam (_em_itt: http://www.vec.ca/English/3/internship-visas.cfm_/em_), hogy _u_study permit_/u_ es _u_work permit_/u_ is kell. A _em_www.cic.gc.ca_/em_ oldalon viszont azt irjak, hogy a study permit feltetele, hogy felvetelt nyerjek egy kanadai oktatasi intezmenybe. Ez azt jelenti akkor, hogy kulfoldikent nem mehetek Kanadaba kizarolag egy szakmai gyakorlatra?

Viszont azt vettem eszre, hogy egy kesz ipar epult ki kanadai gyakorlat-kozvetitesre, kulfoldiek szamara is (csak eleg komoly osszeg elleneben). Emiatt ugy gondolom, megis csak lenne lehetosegem valahogy, de folyamatosan zsakutcakba futok informaciok utani kutatasom soran. Tudna valaki ebben tanacsot adni? Csak ugy van eselyem, ha kozvetito altal megyek ki?

Barmilyen informaciot/tanacsot szivesen fogadok!

Koszonettel

Peter

Irkafirka, 2015-01-08 08:55:52
Hát...
Elvileg az számít amikor átveszik.
Mármint ha aznap volt szabad "hely" akkor benne vagy :)
Életjelet elég sokára fogsz kapni, szóval ne aggódj.
 PNP/Skill esetében eltelik 2-3 hónap is, szerintem a többi kategóriában sincs másképp.
Fogsz kapni egy e-mailt, amiben benne lesz az ügyszámod, és hogy hogyan tudod követni a honlapjukon az ügy állását.
Ettől már gyorsan fog menni, mert ha még nem voltál orvosnál akkor azt rá egy hétre küldik kb.
Csak a megadott dokihoz lehet menni.
Tamás, 2014-12-25 18:02:32
Irkafirka:

FSW-re adtam be jelentkezést és pont azon a napon adtam fel a csomagot (futárral), amikor a capet a CIC felhúzta 817-ről 1000-re. (Az ICAS report tartott 3,5 hónapig míg megküldték, ezért csak ekkor.) Folyamatosan követtem a capet a megelőző hetekben, és általában ilyen 60-70-esével változott hetente (nem 183-al, mint az utolsó alkalommal). Íme az Excel sheetem:

Date Cap Difference
2014.07.07 129  
2014.07.14 130 1
2014.07.21 133 3
2014.07.28 135 3
2014.08.04 166 31
2014.08.11 197 31
2014.08.18 313 116
2014.08.25 404 91
2014.09.01 481 77
2014.09.08 537 56
2014.09.15 662 125
2014.09.22 718 56
2014.09.29 778 60
2014.10.06 817 39
2014.10.13 1000 183
Szóval nem tudom, hogy bele esett-e a jelentkezésem a capbe (Software Developer, ami először telt be), de a CIC a következőket írja a honlapján (http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/guides/EG7TOC.asp):
If your application is:
  • incomplete or;
  • the allowable cap limit has been reached,
your entire package (including your payment) will be returned to you with a letter explaining why it is being returned.
 Szóval a kérdésem arra vonatkozott, hogy mennyi idő amíg a fenti esetben visszaküldik a csomagot.
 Másik kérdés: Van itt valaki, aki szintén mostanában pályázta meg az FSW-t, és kapott már valami életjelet a CIC-től?

Köszi és Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Tamás

Irkafirka, 2014-11-02 17:25:31
Xtro
Az általános menetrend ez:
Találsz céget aki felvenne, kipréselsz belőlük egy JOB OFFER-t (ha jól értem Te most itt tartasz).
A cégnek kell elintéznie az LMO-t. Ha akarnak igénybe vesznek ügynököt de azt Õk választják és általában helybéli, Õk is fizetik.
Ehhez kell nagyjából amit felsoroltál, az alap:
  • Job offer
  • erkölcsi
  • referenciák
  • bizonyítványok
  • és egy pár nyomtatvány amit küldenek e-mailba, kitöltöd aláírod scann és vissza
Amikor a cég beadta és megkapja az LMO-t, elküldi neked postán vagy e-mailba és kinyomtatod.
Veszel, vagy megveszik ők a repjegyed, és amikor az első kanadai reptéren leszállsz, az immigration pultnál kikéred a Work Permit-et.
Ennyi dióhéjban.
Xtro, 2014-11-01 19:31:24
Kedves Irkafirka,

En ugy olvastam, hogy "Work Permit" -et elore kell intezni, es eleg sok papirt kernek a szerzodes melle ( korabbi munka referenciak, erkolcsi bizonyitvany, IMM 1295B, IMM 5645, fenykepek, CV, dokumentum masolatok... az LMO is szerepel a papiron ).
Ezeket az infokat es a listat az itteni VAC irodaban kaptam, mint irtam ok a hivatalos kanadai vizumugyintezok itt Londonban.

Tudnal esetleg valami hivatalos infot kuldeni arrol amit irtal? 

Van magyarorszagon valami konzulatus akiket fel lehet hivni ezugyben? 

Irkafirka, 2014-10-30 21:41:44
Tamás
Nem küldenek vissza semmit, erre ne is számíts.
Hiánypótlás meg attól függ, hogy mire adtál be app.-ot?
LMO? Vagy PR?
LMO-nál 1-2 héten belül küldik az e-mailt ha valami kínjuk van, a PR-nél 3-6 hónap is eltelhet.
Tamás, 2014-10-28 13:25:57
Sziasztok,
Nem tudja valaki hogyha a cap betelt, akkor mennyi ideig tart, amíg a CIC visszaküldi a csomagot? Ugyanez a kérdés arra az esetre, ha valami hiba van a dokumentumok kitöltésével?

Köszi!
Irkafirka, 2014-10-27 21:08:18
XTRO
Pont ezért kérdeztem, mert csak munkaszerződést  írtál.
Tehát ezek szerint LMO is  megvan.
Nincs más teendőd mint irány Kanada.
Sok szakmánál a cég veszi a repjegyet.
A reptéren bemutatod az LMO-t, cég telefonszáma legyen kéznél, mert általában felhívják.
Kifizeted a pénzt amit kérnek és kiállítják a work permit-et.
Ennyi dióhéjban.
Pár tanácsom lenne még, ha már biztos, hogy jössz.
Xtro, 2014-10-25 12:58:21
Irkafirka:

Hiaba kuld egy kanadai ceg szerzodest, ha nem szerzi be hozza a hitelesito LMIA -t. A ketto csak egyutt ervenyes. 
Irkafirka, 2014-10-25 01:54:46
Xtro
Munkaszerződést (Job Offer) vagy LMO / LMIA-t? 
Xtro, 2014-10-24 17:58:59
Megint en. Korabbi kerdesekre nem nagyon kaptam valaszt, talan most.

Idokozben sikerult szereznem munkaszerzodest egy Kanadai cegtol. Ezzel mar biztosan mehetek, vagy vannak meg buktatok ( papirjaink rendben, nem vagyunk bunozok, tudunk angolul, Londoni munkareferenciank van, nem utasitottak ki kanadabol soha... ).

Zoli, 2014-10-06 19:28:27
Szaiasztok!
Esetleg oket ismeri valaki?
http://www.canadaworkvisa.ca
Zoli, 2014-10-06 19:26:48
Koszi szepen de sajna toluk annyi valaszt kaptam, hogy folyamatban levo ugyekben nem tudnak segiteni... :(
Canada, 2014-10-06 17:24:03
Kedves Zoli,

En errol a cegrol hallottam jokat, bar szemelyesen jomagam nem ismerem oket: 

http://www.kivandorlas-kanada.eu/ 

Ha jol tudom, van facebook oldaluk is. Gondolom, ok tudnak megbizhato ugyvedet ajanlani. Egyebkent nagyon kell vigyazni ezzel, mert sajnos sok az atveres.

Sok sikert,
Canada 
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada