Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Kanadai vízum

» Új hozzászólás írása

...
14
of
14
Utolsó oldal »
Dr. PdK, 2011-01-24 01:50:31
Kedves "KKori",
Eloszor is gratulalok ahhoz, hogy nem kovette az "elodok" peldajat,
es NEM az "ablakon" akart bemaszni, hanem a nyitott "ajton" megy be Kanadaba.
En is remelem es szivbol kivanom Onnek, hogy kedvezoen biraljak el a
leendo cege kervenyet es kapja meg a "work visa"-t! Sok sikert!

Ha megvan a hitelesitett munka-ajanlat (work offer) akkor remelem, hogy
ketto valasztasa lesz, mint regebben. Felveheti a kanadai hataron a belepesnel,
ha ez letargyalt, a leendo cege altal is tudott informacio, VAGY atveheti
a teruletileg illetekes Fokonzulatuson, Becsben.

Vagyok bator felhivni a kedves figyelmet, hogy bar a kanadai Nagykovetseg is
ugyan ott van, ODA NE MENJEN BE, nem fogjak beengedni!!! A Fo-Konzulatus egy
MASIK emeleten van.

Es most beszeljunk errol a titokzatos szorol: VIZUM

IGEN, KELL ONNEK VIZUM MUNKAVALLALAS CELJABOL valo belepesnel -IS- KANADABA!!!

Meg akkor is, ha PONT a hataron, a belepesnel fogja felvenni a vizumot,
EZT BE KELL JELENTENIE a BELEPESNEL, vagy turista marad, es nem dolgozhat!!!

Csak osszehasonlitas keppen: ugy szol a szabaly, hogy magyar allampolgar szamara
lehetseges minden elozetes vizum-kerelem nelkul 6 honapig tartozkodni Kanadaban...
...HA A CUSTOMS OFFICER a belepesnel ezt pecsettel es kezzel beirt datummal lehetove teszi.....
...vagy NEM! Ezt ma "tartozkodasi engedelynek" hivjak, de hivhatjuk "turita vizumnak" is.
Tehat altalanos szabalykent az mondhatjuk, hogy "vizum pedig KELL"!

Kanadai burokracia(mert az van): jol szervezett, jo indulatu, nem korrupt ES MUKODIK!!!
Ebbol az On szamara az kovetkezik, hogy amikor megkapja az elbiralt, megerositett
munka ajanlatot(work offer), remenyem szerint OTT LESZ a kovetkezo lepes IS az On
szamara a boritekban. Doljon nyugodtan hatra, es bizzon Kanadaban!
Kanada szervezetten MUKODIK!

Szoval, csak azt szerettem volna mondani, hogy Kanada nem atjarohaz, hanem egy jol
szervezett, biztonsagos, elheto eletet biztosito orszag, erezze otthon Magat!!!

Minden jot kivanok!

Dr. PdK
KKori, 2011-01-21 23:08:13
A Munka Ajánlatom most vár hitelesítésre a HRSDC-nél, remélem pozitív elbirálás születik. Ha megvan a hitelesített Munka Ajánlat akkor a munka vizumot hol intézem tovább a Bécsi Nagykövetségen vagy pedig kanadai beutazáskor(POE)? Mivel Magyar Állampolgár vagyok nem kell beutazási vizum.
levi_ur, 2011-01-14 15:50:21
Szia csi,

olvastam a 2010-08-29 19:43:57 tett hozzászólásod. Nem láttam az e-mail címed. Megírnád az e-mail címed a levi_ur@yahoo.com címre?

Köszönöm levi_ur
csi, 2010-08-29 19:43:57

Sziasztok!

1 kerdesem lenne 2001-tol 2004-ig kint eltem felesegemmel Torontoban es ott szuletett 1 lanyunk aki kettos allampolgar.Menekult statuszunk volt odakint az elso targyalason elutasitottak minket mi fellebeztunk de mi hazajottunk hogy nem tudtuk hogy mikor lessz a kovetkezo targyalas meg nem mondtuk vissza az allampolgari kerelmet.A kerdesem lenyege ha mi szeretnenk visszajutni mit kell csinalnunk?Mar beszeltem par ugyvedel de mind mast mond,az egyik hogy nehez igy mar kijutni hogy nem mondtam vissza a kerelmet a masik ceget kell keresni aki alkalmaz .....stb.
Varom valaszotokat!
Koszonettel Zoltan
calgary flames, 2010-08-27 02:33:28
sziasztok azt kerdeznem meg nem tudjatok e hogy ha nincsen papirom a szakacs szakkepesiteserol de van rola papirom hogy chefkent dolgozok es 1.5 eves munkaviszonyrol van dokumentumom ezzel a 1.5 eves angliai munkaviszonnyal igenyelhetek vizumot mint chef ? mert az hianyszakma es rajta van a listan
babi, 2010-08-09 14:39:59
Azt szeretném kérdezni ,hogy lehetséges az ,hogy ha turistaként munkát találsz és a munkáltató segítségével kéred e munkavállalási engedélyt akkor el kell hagynod az országot vagy maradhatsz .
Dóri, 2010-06-24 16:49:47
Sziasztok!

(Előre is bocsánat az elég összetett és hosszú kérdésekért, de körbe kellett írnom, hogy érthetők legyenek. Igyekeztem nem felesleges regényt írni..)

Böngészem egy ideje a hivatalos honlapot, de nem találok választ az alábbiakra, ami nagyon fontos lenne számomra a további kutakodáshoz, illetve a tervezéshez.
Megköszönöm a válasz vagy a forrás pontos megjelölését, ahol utána tudok nézni.

1. Nem találom a gyakorlati értelmét a Skilled W., a Self-E. és a Family Class bevándorlási engedélyeknek? Tudom a feltételeket és a díjakat, az igénylés menetét is vázlatosan átlátom, de nem tudom, hogy pontosan melyik lenne számunkra megfelelő, mert mindhárom verzióba beleillünk. Van valami megkötés azzal a státusszal kapcsolatban, amire jelentkezel? Tehát, ha SW-re adjuk be, akkor utána nem lehet az ember egyéni vállalkozó vagy nem csinálhat céget? Vagy fordítva, nem lehet alkalmazott, ha S-E-re jelentkezik?

2. Lehet-e turistavízummal (azaz vízum nélkül magyarként) kimenni és 6 hónapon belül hazajönni, majd 2 hét után ugyanúgy turistaként kimenni. Mindezt egy kislánnyal (és férjjel) hárman? Vagy bizonyos időnek el kell telnie a 2 kiutazás között... Lakást bérelnénk Torontoban és fel sem szeretnénk mondani a bérletet erre az időszakra. Nyílván nem erről szó a turista vízum (mentesség), de nekünk már be lenne adva a bevándorlási engedély iránti kérelmünk közben, csak nem szeretnénk 4 évet várni a kiköltözéssel.

3. Fél év max. 1 év alatt a párom biztosan találna munkát. Lehet turistavízummal (-mentességgel) onnan, Kanadából beadni a munkavállalási kérelmet? Mert itthonról ugye egész másképpen lehet pályázni egy állásra - személyes kontaktus elég fontos egy munkánál.

4. Milyen engedély szükséges ahhoz, hogy kint számlaképes legyen valaki: vállalkozó vagy cégtulajdonos? A munkavállalási engedély alkalmazott helyzetre szól, vagy nem? Ha valaki céget szeretne alapítani vagy egyéni vállalkozóként szeretne számlaképes lenni, akkor is munkavállalásit kell beadni? Ha igen, akkor azzal kint lehet tartózkodni határozatlan vagy csak határozott időre? Vagy csak akkor lehet az ember önállóan számlaképes, ha már a letelepedési engedélye megvan? Így viszont 4 évet kellene várni?

Nagyon köszönök minden infót előre is!!!

Dóri
Linda, 2010-04-14 04:14:56
Tisztelt Forum-tarsak,

Az alabbi (alap) VIZUM-TIPUSOK vannak:

- Visitor (turista) - latogato -> magyar allampolgarnak 6honapig vizum-mentes
- Work Permit - ideiglenes munkavegzesre (vannak kivetelek is..:-) .)
- Study (tanulo) - diakok, cseretanulok, stb...
- Immigrate (bevandorlo) - új hazát keresök számára
- Refugees (menekultek) - NEM Magyar allampolgarok szamara !!!

A kanadai kormany hivatalos oldala az EGYETLEN HIVATALOS forras, hogyan lehet Kanadaba jonni LEGALISAN!...es EZ MUKODIK !!!

---> http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

FONTOS: Kanada NEM tagja az Europai Unio-nak, masok a szabalyok!!!

Udvozlettel: Linda
Roland, 2010-03-22 20:59:17
Köszönöm az infót!
Gogo, 2010-03-21 15:00:42
Szia ...a vizum kerelemnel megnezik,az eletkort, a diplomakat,a nyelvtudast es a munkatapasztalatokat...
Interneten van fent teszt ahol megnezheted mennyi eselyed van:

http://www.workpermit.com/canada/points_calculator.htm

minnel jobb ill.tobb diplomad van,ha jol beszelsz angolul ill franciaul (Quebec tartomanyban) akkor annal tobb eselyed van...

Ja es ha mar esetleg van munka ajanlatod Kanadaban,akkor tuti befuto vagy
Roland, 2010-03-18 09:49:36
Vízumot szeretnék igényelni Kanadába. Van valakinek tapasztalata az igénylésről? Mitől függ hogy megadják-e, és milyen eséllyel adják meg?
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada