Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Kanadai vízum

» Új hozzászólás írása

Irkafirka, 2014-11-02 17:25:31
Xtro
Az általános menetrend ez:
Találsz céget aki felvenne, kipréselsz belőlük egy JOB OFFER-t (ha jól értem Te most itt tartasz).
A cégnek kell elintéznie az LMO-t. Ha akarnak igénybe vesznek ügynököt de azt Õk választják és általában helybéli, Õk is fizetik.
Ehhez kell nagyjából amit felsoroltál, az alap:
  • Job offer
  • erkölcsi
  • referenciák
  • bizonyítványok
  • és egy pár nyomtatvány amit küldenek e-mailba, kitöltöd aláírod scann és vissza
Amikor a cég beadta és megkapja az LMO-t, elküldi neked postán vagy e-mailba és kinyomtatod.
Veszel, vagy megveszik ők a repjegyed, és amikor az első kanadai reptéren leszállsz, az immigration pultnál kikéred a Work Permit-et.
Ennyi dióhéjban.
Xtro, 2014-11-01 19:31:24
Kedves Irkafirka,
 
En ugy olvastam, hogy "Work Permit" -et elore kell intezni, es eleg sok papirt kernek a szerzodes melle ( korabbi munka referenciak, erkolcsi bizonyitvany, IMM 1295B, IMM 5645, fenykepek, CV, dokumentum masolatok... az LMO is szerepel a papiron ).
Ezeket az infokat es a listat az itteni VAC irodaban kaptam, mint irtam ok a hivatalos kanadai vizumugyintezok itt Londonban.
 
Tudnal esetleg valami hivatalos infot kuldeni arrol amit irtal? 
 
Van magyarorszagon valami konzulatus akiket fel lehet hivni ezugyben? 
 
Irkafirka, 2014-10-30 21:41:44
Tamás
Nem küldenek vissza semmit, erre ne is számíts.
Hiánypótlás meg attól függ, hogy mire adtál be app.-ot?
LMO? Vagy PR?
LMO-nál 1-2 héten belül küldik az e-mailt ha valami kínjuk van, a PR-nél 3-6 hónap is eltelhet.
Tamás, 2014-10-28 13:25:57
Sziasztok,
Nem tudja valaki hogyha a cap betelt, akkor mennyi ideig tart, amíg a CIC visszaküldi a csomagot? Ugyanez a kérdés arra az esetre, ha valami hiba van a dokumentumok kitöltésével?
 
Köszi!
Irkafirka, 2014-10-27 21:08:18
XTRO
Pont ezért kérdeztem, mert csak munkaszerződést  írtál.
Tehát ezek szerint LMO is  megvan.
Nincs más teendőd mint irány Kanada.
Sok szakmánál a cég veszi a repjegyet.
A reptéren bemutatod az LMO-t, cég telefonszáma legyen kéznél, mert általában felhívják.
Kifizeted a pénzt amit kérnek és kiállítják a work permit-et.
Ennyi dióhéjban.
Pár tanácsom lenne még, ha már biztos, hogy jössz.
Xtro, 2014-10-25 12:58:21
Irkafirka:
 
Hiaba kuld egy kanadai ceg szerzodest, ha nem szerzi be hozza a hitelesito LMIA -t. A ketto csak egyutt ervenyes. 
Irkafirka, 2014-10-25 01:54:46
Xtro
Munkaszerződést (Job Offer) vagy LMO / LMIA-t? 
Xtro, 2014-10-24 17:58:59
Megint en. Korabbi kerdesekre nem nagyon kaptam valaszt, talan most.
 
Idokozben sikerult szereznem munkaszerzodest egy Kanadai cegtol. Ezzel mar biztosan mehetek, vagy vannak meg buktatok ( papirjaink rendben, nem vagyunk bunozok, tudunk angolul, Londoni munkareferenciank van, nem utasitottak ki kanadabol soha... ).
 
 
Zoli, 2014-10-06 19:28:27
Szaiasztok!
Esetleg oket ismeri valaki?
http://www.canadaworkvisa.ca
Zoli, 2014-10-06 19:26:48
Koszi szepen de sajna toluk annyi valaszt kaptam, hogy folyamatban levo ugyekben nem tudnak segiteni... :(
Canada, 2014-10-06 17:24:03
Kedves Zoli,
 
 
En errol a cegrol hallottam jokat, bar szemelyesen jomagam nem ismerem oket: 
 
http://www.kivandorlas-kanada.eu/ 
 
Ha jol tudom, van facebook oldaluk is. Gondolom, ok tudnak megbizhato ugyvedet ajanlani. Egyebkent nagyon kell vigyazni ezzel, mert sajnos sok az atveres.
 
Sok sikert,
Canada 
Zoli, 2014-10-05 20:54:31
Sziasztok!
Tudna nekem ajanlani valaki egy olyan ugyvedet magyarorszagon, aki mar foglalkozott kanadai munakvallaloi vizumugyintezessel?
 
mrxl, 2014-09-25 05:07:16
hali,
 
forditasok?? OFFI? ilyen sok penzetek van?
nyugat fordito iroda Bp. Andrassy ut 99 
bejarat Bajza ut  felol. 1 oldal 5800ft.
honnan tudom,,,? Kint elek Canadaban, ott forditattam le mindent. 
hivatalosan pecsettel.stb 
 
Tamás, 2014-07-24 23:13:13
Szia Dóra!

Simán csak tvn. Te egyébként melyik job kategóriában pályázol?

Hát remélem, neked lesz igazad... köszi a tippet! Megpróbálom akkor így. Lehet, hogy hülye kérdés, de az útlevél meg a személyi másolatát kell fordíttatni?

dobahn, 2014-07-23 09:37:35
Szia Tamás,
 
Ha bemész az OFFI-ba, akkor mindenről tájékoztatnak. Az affidavit szerintem az a szöveg, amit kinyomtatnak a fordítás mellé, hogy hiteles bla-bla-bla. Hogy mit kell otthagyni fordításra, ezzel kapcsolatban hívd fel őket (én még nem fordítattam velük, pár hét múlva fogok). A közjegyzői listát küldöm majd holnap. A tvn-t tvnet-nek kell írni? :-)
 
Reference letter: az én munkáltatóimmal nem volt gond (egy még hátravan), valahogy szerintem a "Kanada" szó hallatán megnyílnak a kapuk. Én azt csináltam, hogy megírtam előre a reference lettert, hogy nekik csak alá kelljen írniuk. Pontosan azt írtam bele, ami a checklist szerint elvárás. Aztán ők kinyomtatták fejléces papírra, pecsét+aláírás és ennyi. Szerintem írd meg helyettük és már úgy állíts oda. Mondd meg, hogy ez nem a fényezésedet szolgálja, gyakorlatilag adatok vannak benne, hogy egy szúrópróbánál le tudják ellenőrizni, hogy nem hazudtál-e.
 
Dóra 
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada