Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Bevándorlás Kanadába

» Új hozzászólás írása

Dr.PdK, 2012-01-05 14:46:07
laki,
Nagyon szivesen, sok sikert!
BUEK

laki, 2012-01-05 14:27:55

Köszönöm a válaszokat a kérdésemre Dr PdK-nak és az ismeretlennek is.Megérkezett minden információ  a kanadai cégtől.Boldog Újévet Kívánok mindenkinek.
 

Dr.PdK, 2012-01-02 19:47:38

Loffi,
Csak a kaland es a kihivas miatt megtenne, hogy ebben a topic-ban visszalapoz eddig a datumig?  "2011-08-30 02:34:51"
Ott talalja a "tennivalokat" lepesrol-lepesre.

Loffi, 2012-01-02 18:10:02

Tisztelt Fórumozók!
Családommal meghoztuk a döntést, mely szerint megpróbálnánk a letelepedést Kanadában. Én gépészmérnök vagyok, a párom zene tanár, zongora tanár. Õ franciául én angolul tudok, de papirunk egyikünknek sincs róla. Tanácsokat szivesen veszünk: mi a teendő, hol kezdjük el, mit tegyünk, mire figyeljünk? Előre is köszönöm mindenkinek: Loffi

Dr.PdK, 2011-12-25 16:41:09

Boldog, Békés Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden honfitársamnak Magyarországon!
Dr. PdK

Lonyi, 2011-12-23 04:48:13
DR. Pok,

Elarulna meg azt is ha mar igy kioktatott, hogy meg milyen vizsgat kell tenni ahhoz, hogy Class 1 gyakorlativizsgat tehessen valaki ? Elarulom, hogy anelkul a vizsgaztato szoba sem all meg magaval sem.
 
Lonyi, 2011-12-23 04:07:00






Dr.PdK, 2011-12-22 19:18:46


Imadom amikor valaki ilen okos mint Te. haver, de halvany gozod nincs a jogositvanyokrol. magyar kamionos jogositvany semmire sem jo itt.
Olyan nincs hogy kulombozeti vizsga, egyszeruen vizsga van, szepen jelentkezel mint barki mas elobb el mesz a computeres tesztre aztan mehetsz gyakorlati tesztre. A ceg maximum annyit tud tenni, hogy kifizeti a vizsgadijat.
Amugy meg egy Kenworth truck-ot teljesen maskepp valtasz lefele mint egy Scaniat,
ugy hogy nem art egy par orat venni.
Dr. Pdk legjobb lenne ha tajekozodnal mielott felrevezeted az embereket.
Dr.PdK, 2011-12-22 19:18:46
laki, 2011-12-21 15:26:30
Itt van egy link, ha el tudod olvasni van ra eselyed hogy megszerezd az itteni Class 1 engedelyt. Szinte 100 %-ra tudom mondani hogy nem fogljak elfogadni a magyar kamionos jogsidat, ellegge regotta dolgozok es elek itt hogy jol tippeljek. -BOTRANY!-
ttp://www.servicealberta.ca/1671.cfm
------------------------------------------

Ismeretlen "Jopofa"!
Ketsegem van az irant, hogy kepes volt megerteni a "laki" levelet aki EZT IRTA: "angol jogsi cseréje"....

On, a helyi Jopofa EZT valaszolta: http://www.servicealberta.ca/1671.cfm
...ahol is a 3-ik a listan (... ÖN KULDTE...!!!) a szoban forgo orszag, akivel Alberta tartomanynak kolcsonossegen alapulo egyeszsege van, es ez PONT ANGLIA !!! SENKI... vegyuk at ezt megegyszer...SENKI SEM BESZELT MAGYAR JOGOSITVANYROL...!!!
Ha kepes elolvasni es ertelmezni a sajat levelet, itt idezem a vonaltkozo reszt a ket vonal kozott:
----------------------------------------------------------------
Countries With Reciprocal Licensing Agreements

Alberta has Reciprocal Licensing Agreements with the following countries in addition to all

Canadian jurisdictions and territories:  Austria, Belgium, England, France, Germany, Japan, Republic of Korea, Scotland, Switzerland, United States, Wales
valid licence from a country that has a Reciprocal Licensing Agreement with Alberta can be exchanged for a Class 5 licence when the applicant presents a valid licence of equivalent class.
---------------------------------------------------------------
A Class 5 utan a Class 1 jogositvanyt pedig majd az a "bizonyos ceg" Lethbridge varosaban fogja segiteni megkapni es az "orientaciot" is helyben fogja adni a jelentkezoknek. Igaz, nem egy-az-egyben cserelik a jogositvany, kulonbozeti vizsgat es egeszsegugy vizsgalatot is kernek, de az uzlet-az-uzlet itt Albertaban is...

- "ellegge regotta dolgozok es elek itt hogy jol tippeljek"  -->> En edes Istenem, hol van a regen volt vilaghiru magyar kozoktatas???

Talan a Lotto-val tobb sikere lehet ha a valasza csak "tipp"... MONDOM ROSSZ TIPP... es vagyok bator ezt az oldalt a nagyon elfoglalt, szetszort figyelmeben ajanlani:
http://www.wclc.com/

Can?y, 2011-12-22 09:40:09
Kedves Fórumozók!
Lehet hogy kicsit őrültnek fogtok nézni, hiszen nagy álmaim vannak :) és még csak 14 éves vagyok.
Először is meg szeretném kérdezni, hogy ha ki szeretnék jutni Kanadába, hogyan tudnám megvalósítani ezt? Sajnos nem vagyok valami tájékozott ezen a téren, szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan mennek a dolgok.
Angolul tanulok. Jövőre leszek középiskolás, és többen is vannak akik támogatják a Kanadai ötletet.
Nagyon köszönöm előre is válaszokat :)
Lonyi, 2011-12-22 05:04:48






laki, 2011-12-21 15:26:30


Itt van egy link, ha el tudod olvasni van ra eselyed hogy megszerezd az itteni
Class 1 engedelyt. Szinte 100 %-ra tudom mondani hogy nem fogljak elfogadni a
magyar kamionos jogsidat, ellegge regotta dolgozok es elek itt hogy jol tippeljek.

http://www.servicealberta.ca/1671.cfm
Dr.PdK, 2011-12-21 18:32:29

T. "laki",
Feltetelezem, hogy Lethbridge varosarol es egy "ket-betus" kamionos cegrol van szo. Ha igen, nincs szukseg semmifele "körkérdésre", az a ceg mindent elintez. Velhetoen a "toborzas" mar meg volt Agliaban es az alapfeltetelek tisztazottak. Amit ott es akkor targyaltak, annak megfeleloen jarjon el.
Ez a levele NEM a Bevandorlas-kategoria, hanem "Kanadai Munka"-topicba valo.
Az E-MAIL cim nem szokas a nyilvanos Forumokon mert evvel vissza is lehet eln es AZERT Forum a Forum, hogy ITT beszelgessunk... ugye?

laki, 2011-12-21 15:26:30

Tisztelt kanadai Magyarok!Lehetőségem lenne kimenni Albertába kamionosként.Erről szzeretné bővebb információt kapni valakitől,aki már kamionozik kint./Pl:angol jogsi cseréje,teszt kérdések..stb.E-mail cimem:glakinger@freemail.hu
 

Manna, 2011-12-07 16:52:00
Kedves Dr.Pdk,

Úgy döntöttem, hogy előbb leteszem a nyelvvizsgákat, és csak azután fogom beadni a kérelmet. Már be is jelentkeztem a vizsgákra.
Az Ön válasza megkönnyítette a döntésemet, hiszen abból kiderült, hogy kétség kívül ez a legésszerűbb megoldás.

Még egyszer köszönöm!

Üdvözlettel,
Anna
Dr.PdK, 2011-12-05 22:32:16
Kedves M-Anna,
Az lett volna az igazi, ha megirta volna, hogy a valaszom:
- segitett Onnek a dontesben: Igen/Nem?
- vizsgazni fog a kervenye beadasa elott: Igen/nem?
...tudja, a Forum kozonsege ebbol okulhat igazabol, nem a valaszaimbol....
Minden jot kivanok: Dr. PdK
Manna, 2011-12-05 14:03:04
Kedves Dr.PdK,

Köszönöm szépen a válaszát!

Üdvözlettel,

Anna
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada