Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Kanadai magyarok

» Új hozzászólás írása

Dr.PdK, 2011-12-25 16:44:38
Boldog, Békés Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden honfitársamnak Magyarországon!
Dr. PdK
krisztina83, 2011-12-10 17:20:48

Sziasztok,elsosorban Torontoiak!:))De ugyy osszessegeben Kanadaiak!:))
Egy joerzesu vagy tobb joerzesu segitokesz valaszra,vagy segitsegre lenne szuksegem,ha tudtok legyetek szivesek segiteni nekem egy kicsit!:))
 
Nemreggen idos rokonaim elmentek kanadaaba a jobb elet remenyeben ugy,,hogy elotte nem szoltak nekemm,es nem is tudtam nekik semmi erdemleges infoval segiteni.A lenyeg az hogy egy 11-eves kis sraccal vannak,akinek par dolgra  szuksege volna,hogy a kesobbiekben a kanadai elet resze lehessen. egy 14 eves lanyukat elveszitettek,es most igy idosen valami lehetoseget  probalnak adni a gyereknek,de sajnos,nem igazan tudnak meg angolul,igy kicsit nehezkes a munkakereses,es a kanadai eletbe valo beilleszkedes.Annyira kernelek benneteeket,hogy aki tud barmilyen munkat,tenyleg megbizhato munkalltatot,vagy ha tud olyat aki biztos hogy nem megbizhato munkalltato,annak is kernem a nevet,esetleg a cege nevet,hogy oda mar ne menjenek dolgozni.Tenyleg elvallalnak mindenfajta munkat akar takaritas,mosogatas,szallodaban vagy etteremben,stb.stb.Ha ttudtok segiteni legyetek szivesek egy ket linket,munkalltatot,segitsegnek gondolt, erzett infot megosztani velem.koszonom kedvessegeteket.
info:krisztina83citromail.hu 

tölgyes, 2011-12-10 12:56:06
Sziasztok,mélyépitő iparban dolgoztam,teherautószerelőként,gépszerelőként valaki tudna segiteni, kint is hasonszőrű állást találni.magyartibor34@freemail.hu/ előre is köszönöm/
gyongyi, 2011-12-03 09:31:40
sziasztok en meg uj vagyok es ha valaki barmi infot tud a kanadai kitelepedesrol kerlek segitsetek,csaladommal ki szeretnek telepedni,csak nem tudom mik az elso lepesek barmi infot meg koszonnek.
maresz, 2011-11-30 15:24:20

segítséget szeretnék kérni tőletek.3gyerekemet egyedül nevelem ,mindhárom beteg.Nagyon szépen kérlek benneteket aki tud segítsen.Az iker fiaim csontanyagcsere zavarral születtek,19 évesek az egyik tórpe baloldai rövidüléssel született.A másiknak szintén baloldali rővidülése van.A lányom 9 éves aszthmás.A beteg gyerekek miatt teljesen eladosodtam,de alakásunk forgalom képtelenné vált a fészekrakosok miatt.A jelzáloghítelemet közjegyző révén felmondták.Az össz tartozás kb 10 millió forint.Sajnos itt senkire nem számithatunk,Jön a karácsony és azt sem tudom mit fogok a gyerekeknek adni,vagy mivel fogom őket etetni.Én jelenleg táppénzen vagyok,nyakcsigolya mütétem lesz januárban.Szívesen elfogadunk bármit,ruhát,élelmiszert ,esetleg aki tud anyagilag segíteni akkor pénzt is.Nem csallók vagyunk,csak elkeseredett emberek akiknek semmi kilátásuk sincs egy jobb életre.Szívesen mennénk kanadába letelepedni,de sajnos repülőjegyre sem telik.A mütét után én szeretnék még dolgozni,nővér vagyok,de nem bíztos,hogy fogok még tudni.A kisfiam is dolgozna de mivel törpe nővése van ,sehová nem kell.Előre is köszönöm.

E-mail címem:. szegeria1961@hotmail.com
számlaszám:54500095-10004809 




maresz, 2011-11-30 15:17:29

segítséget szeretnék kérni tőletek.3gyerekemet egyedül nevelem ,mindhárom beteg.Nagyon szépen kérlek benneteket aki tud segítsen.Az iker fiaim csontanyagcsere zavarral születtek,19 évesek az egyik tórpe baloldai rövidüléssel született.A másiknak szintén baloldali rővidülése van.A lányom 9 éves aszthmás.A beteg gyerekek miatt teljesen eladosodtam,de alakásunk forgalom képtelenné vált a fészekrakosok miatt.A jelzáloghítelemet közjegyző révén felmondták.Az össz tartozás kb 10 millió forint.Sajnos itt senkire nem számithatunk,Jön a karácsony és azt sem tudom mit fogok a gyerekeknek adni,vagy mivel fogom őket etetni.Én jelenleg táppénzen vagyok,nyakcsigolya mütétem lesz januárban.Szívesen elfogadunk bármit,ruhát,élelmiszert ,esetleg aki tud anyagilag segíteni akkor pénzt is.Nem csallók vagyunk,csak elkeseredett emberek akiknek semmi kilátásuk sincs egy jobb életre.Szívesen mennénk kanadába letelepedni,de sajnos repülőjegyre sem telik.A mütét után én szeretnék még dolgozni,nővér vagyok,de nem bíztos,hogy fogok még tudni.A kisfiam is dolgozna de mivel törpe nővése van ,sehová nem kell.Előre is köszönöm.
számlaszám:54500095-10004809 

Lonyi, 2011-11-28 05:29:40
Ezt mindazoknal irom akik kanadai munkavalalasonl, letelepedesesn gondolkoznak

Ideiglenes munkavallalas info:

http://www.cic.gc.ca/english/work/apply-how.asp
Azoknak akik letelepedesen gondolkoznak:

http://www.cic.gc.ca/english/work/apply-how.asp

Csak ugy idejonni mindenfele papirok es engedelyek nelkul teljesen
felesleges penz es idofecserles..


misike, 2011-11-24 21:43:47

Először is üdvözlök minden Kanadában élő Magyart!!Nem illik rögtön így kezdeni egy levelet,de senkit nem akarok untatni feleslegesen.Segítséget szeretnék kérni,ha lehet.Munkával kapcsolatosan írok,mint a legtöbb Magyarországon élő Magyar.Sajnos itt az ország helyzete most annyira labilis,hogy szerintem most a legjobb innen elmenni.Én a barátnőmmel szeretnék kint egy jobb életet kezdeni,ha van rá lehetőség.Az én szakmám autófényező ezt csinálom már 1985 óta.A barátnőm pedig bolt vezető eladó,és gépíró szöveg szerkesztő.De bármilyen megoldás érdekelne bennünket.A segíségüket előre is köszönjük,és további jó egészséget kívánok mindenkinek.
Bármilyen segítséget szívesen fogadok.Erre a címre.colorboy@freemail.hu

Dany, 2011-11-22 19:28:57


Helló;



A mult nyáron voltam kint két hétig Kanadában (nagyon megtetszett és vágyom vissza) és szeretnék a közeljövőben letelepedni ott. Sokan mondanak sokat és sok helyen írnak sok mindent de véleményt szeretnék kérni egy olyantól aki már jártas az ilyen dolgokban. Azt szeretném kérdezni ha van hova mennem és élnek kint rokonaim ( nem közeliek), nem vagyok büntetett előéletű, nem vagyok menekült vagy kissebbségi, (és lehet hogy lesz egy olaj és gáz mérnöki diplomám), beszélek angolul, akkor mennyi az esélye hogy letelepedhetek Kanadában. És mennyi idő alatt megy végig ez az ügymenetel. Előre is köszönöm a válaszokat.

Még azt szeretném kérdezni, hogy mit jelent az hogy ha a rokonaim "meghívnak" (vagy ilyesmit hallottam) lakni Canadába hivatalos úton?



                             Köszönettel,



                                             Dany 




Dr.PdK, 2011-11-13 22:26:04

Piroska,
Bocsanat, hogy NAGY "P"-betuvel irom a nevet, mert emlekszem arra, hogy mit jelent a magyar nyelvben a kis betus nev. "nemecsek erno"...ugye?
"Kanadaban szeretnek munkat vallalni, betegapollo,hazvezetes"  -->> Ennek szerintem nincs sok akadalya, ha csak az nem, hogy eltevesztette a cimet es a modot is! Kanadaban NEM a forumokon van a munka, hanem a csaladoknal, es a hirdetesekben. Haveri alapon Kanadaban NEM DOLGOZHAT !! ITT a cim, es ITT kezdje:
http://www.cic.gc.ca/english/work/caregiver/index.asp
A munkak pedig ITT vannak (peldaul Toronto-ban):
http://toronto.kijiji.ca/f-jobs-cleaning-housekeeper-W0QQCatIdZ146
"Aki tud segitsen " -->> Ezt Onmaga is meg tudja tenni!
"...nem ingyen kerem"  -->> Fizetni...minek?
36-30-340-2392"  -->> Ez ITT egy szemelyes adat, a levele, pedig inkabb "megrendeles"... jol ertem...szemely szerint nem erdekel, csak "ugy" kerdezem...es mennyit fizetne?

Dr.PdK, 2011-11-13 22:22:59
MOSI,
Kerem, hogy magyarazza el, miert is ir mindent NAGYBETUVEL? Az interneten ez ORDITASNAK, KIABALASNAK szamit!
A szakacs-szakma benne van a keresett "hianyszakmak"-listajaban, vagyis nagyon jok az eselyei!
A szemelyes E-MAIL cimere keri a valaszt?
AZERT Forum a Forum, hogy a "kozonseg" elott beszelgetunk...ugye?

Dr.PdK, 2011-11-13 22:20:11

"Bakacsin - Szabo Zoli",
"Sziasztok !!" -> NE Tegezzen!
"Látom itt a fórumon Grétsy László is megtalálható :)" -->> Nekunk, szuletett magyaroknak mar nincs tobb kapcsolatunk egymassal, csak a vilagon egyedi, gyonyoru anyanyelvunk... semmi egyebb... EZERT FONTOS EZT APOLNI !!!
"Ki elemezik a leveleket :)))"  -->> a "ki elemzik" az EGY SZO !!! SZEMUVEG!!! DE... MINDIG OTT a HELYES valasz IS !!!
"...nem a segítséget, .."  -->> MIROL beszel? Ez a szo mar a szotarakban sincs benne...!!!
"Lehetséges, hogy ezért ilyen a helyzete Magyarországnak ????!!!!"  -->> ENNYIRE jopofa bir lenni? Semmi kozom ahhoz, ami MA Magyarorszagon van, tortenik, de ONNEK annal tobb!!!
ITT, kerem, reszletezze, hogy mit tett/tesz azert, hogy szulohazankban kiszamithato, bekes, elheto elet legyen?
valaszt IDE kerem:......................................................
E-MAIL cim a vilagon minden Forumon TILOS !

piroska, 2011-11-11 20:27:49
Kanadaban szeretnek munkat vallalni,betegapollo,hazvezetes stb . Aki tud segitsen nem ingyen kerem.tel;36-30-340-2392
Andy, 2011-11-09 15:59:52
Magyar Tolmácsal Rendelkezö Canadai  Immigration Ügyvédet keresel Torontoban vagy környékén ? Informàcio : 905 598 4723 . H-P . 9:00 -5:00 .
Andy , 2011-11-09 15:52:49
Magyar Tolmácsal Rendelkezö Canadai  Immigration Ügyvédet keresel Torontoban vagy környékén ? Informàcio : 905 596 4723 . H-P . 9:00 -5:00 .
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada