Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések

TESZT

kanadakalauz.hu on Facebook

Fórum » Kanadai magyarok

» Új hozzászólás írása

, 2014-09-24 18:53:39
Üdvözletem valaki tud segíteni autó biztosítással kapcsolatosan, júliusban kötöttem egy biztosítást az autómra Ontarioban most azt szeretném átcserélni egy olcóbbra egy másik biztosítónál de a régi biztosító nem akar elengedni csak ha 1200,-CAD fizetek nekik vagy nem szünteti meg a biztosítást, mi van akkor ha eladom az autót akkor sem tudom lezárni a régi biztosítást csak ha büntetést fizetek? 
albikaa, 2014-09-19 17:20:58
Sziaztok, arról szeretnék érdeklődni, hogy valaki tudna-e segíteni nekünk (családomnak) kijutni kanabldába. Sajnos nem úgy álunk anyagilag, hogy ezt a saját zsebünkből csináljuk meg. Viszont aki tudna segíteni legalább 1jegyel nagyon hálásak lenénk persze nem kérjük ingyen amenyit tudunk adunk bele természetesen. Nagyon szeretnénk kitörni ebből a nagy szegénységből légyszives segítsetek! Elöre is kószi mindenkinek
patkolanya, 2014-09-13 19:14:45
Tiszteletem!!
Kanadába utazom hamarosan , Calgaryba  a fiamhoz,aki már kinn él lassan két éve. De szívesen  fölvenném a kint élő, már dolgozó magyarokkal.
Szívesen vigyáznék idős emberekre vagy valami hasonló dolgot szeretnék elvállalni. Kereskedelemben dolgoztam ezért szeretek emberekkel dolgozni és minden megoldás érdekel.
Köszönöm:Gizella 
Ani, 2014-09-02 10:25:37
Canada, 2014-07-24 05:01:37
Kedves Alex,
Azt hiszem tul sok ujat nem arulok el ha azt mondom hogy lehet munkat vallalni ha talalsz egy kanadai ceget amelyik hajlando alkalmazni vagy ha a szakmad rajta van a hianylistan.
Nem probaltad megkeresni azt  a ceget ahol 2 evig dolgoztal korabban? En ezt tennem elso lepeskent hatha ujra kellenek nekik,  plane ha kozben  a kepzest is befejeztem volna (mar ha a kepzes es a munkaterulet osszsfugg egymassal).
Sok sikert!
Canada 
Alex, 2014-07-23 20:11:16
Tiszteletem!
Lenne egy olyan kérdésem hogy tudja esetleg valaki hogyan lehetne dolgozni kanadában?
Az elő történet. 2010-ben utaztam ki és 2 és fél évet dolgoztam de a tanulmányaim befejezéséhez haza jöttem,viszont azóta szigorítottak a szabályokon és ugye magyaroknak csak is LMO-s melóval lehet munkát válalni.Alberta megyében voltam,esetleg nemtudja valaki megmondani hogy lehetne LMO-s munkát válalni? Előre is megköszönöm
Alex (30) 
Kanata, 2014-07-14 15:30:45
"Zolly"
Mivel az EU, beleertve Angliat is, nem tagallama vagy terulete Kanadanak, ezert a "koltozni"- fogalom nem ertelmezheto.
A kanadai munkavallalas "menete" ITT:
http://www.cic.gc.ca/english/work/index.asp
Kanata
Kanata, 2014-07-14 15:24:45
Anna,
- "segítséget szeretnék kérni egy kanadai magyartó."   ...es nev szerint melyikto. ?
- "Kanadai nagy bácsim meghalt,hogyan tudom meg hogy örököltem (?)"  A vegrendeletbol.
Kanata

Anna, 2014-07-13 23:29:22
Sziasztok!
segítséget szeretnék kérni egy kanadai magyartó.
Röviden Kanadai nagy bácsim meghalt,hogyan tudom meg hogy örököltem .
Még életben volt ,telefonon mondogatta hogy sokat ér a háza és hogy  van elég pénze a bankban.
hol kezdjem a kutatást?
üdv
Anna 
Zolly , 2014-07-13 22:52:58
Sziasztok, Kanadaba szeretnek koltozni, dolgozni. Ket eve Angliaban elek. Kezdeti lepesek .... tudnatok segiteni?
Koszonettel, Zoli 
Kanata, 2014-07-11 17:16:22
Getti,
http://www.cic.gc.ca/english/information/representative/complaints.asp
Kanata
Betti, 2014-07-11 15:35:05

Sziasztok!

Nekem olyan segítség kellene, hogy ha egy Kanadai ügyvédreszeretnék panaszt tenni,

ezt hol tehetemném meg?

Magyarországon ugye van ügyvédi kamara. Kanadában vanilyen???

Nagyon köszönöm a segítséget.

Betti

Imre, 2014-05-01 22:39:18
Üdvözletem Magyarok !   1980 körüli időben készült színes táncoló Indián képeslapot keresek.  Gyönyörű színek. Tudtok adni egy honlapot ahol rákattintva sok képeslap között talán megtalálom.   szeretettel    Imre.  / az Õshazából /   dobi.imre@velvet.hu
Kanata, 2014-04-05 16:29:12
Bea reszere,
 A hianyszakmak listaja itt:

Itt az indulo oldal:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/
...es a jelenlegi hianyszakmak listaja:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-who-instructions.asp?expand=jobs#jobs

Ez mar egy fel ev, vagy egy ev mulva BIZTOSAN valtozni fog!

Udv: Kanata
Bea, 2014-04-05 14:05:41
Sziasztok! Csak egy kerdesem volna, nagyon tanacstalan vagyok. Par ev mulva at szeretnenk telepedni Londonbol Kanadaba es csak az erdekelne, hogy szerintetek milyen iskolat vegezzek elotte, mivel nagyon valoszinu, hogy az otthoni kis szociologusi diplomamat elo sem vehetem, nem is igazan szeretnem. Iden ujra iskolaba szeretnek jarni, es olyan szakmat valasztani, amivel ervenyesulok ott. Minden valasz segithet. Koszonom! Udv, Bea
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada