Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Bevándorlás Kanadába

» Új hozzászólás írása

...
27
of
27
Utolsó oldal »
Dr.PdK, 2011-08-30 02:34:51

EZT Találtam !!!
==============
Bevándorlás Kanadába - ALAPESET

- Nagykovetseg:
-------------------
Orszagok, nemzetek kozotti kormanyszintu kapcsolatokat kepviselik. A
"bevandorlas" intezese NEM feladatuk! Altalaban a Nagy-Kovetsegekre
kulon indok vagy meghivas nelkul belepni sem szabad.

Ez akkor is igy van, ha pl. Kanada Naaaaagy-kovetsege Becs-ben azonos epuletben van mint a Konzulatus, igaz, masik emeleten.

- Konzulatus:
----------------
Egyenek, csoportok, sportolok, muveszek stb. ugyeit intezik, beleertve a vizum-ugyeket is. Itt "konzulok" dolgoznak, Becsben szamosan, akik egyszemelyben dontenek pl. a bevandorlasi vizum
adasarol vagy elutasitasarol. Dontesuk ellen nem lehet fellebezni!!! Elutasitas eseten egy ev mulva lehet ujbol probalkozni.

Most a Forumokon a bevandorlassal kapcsolatban, leggyakrabban hasznalt kulcs-szavakat fogom ertelmezni.

- Bevandorlas:
-----------------
A szuletett magyarok szamara ez a szo azt jelenti, hogy megtartva a
magyar allampolgarsagot, egy uj elet-utat kezdve, egy masik orszagban
(itt most Kanadarol beszelunk) kivannak elni,
dolgozni, boldogulni. Ennek a jogi (allamkozi egyezmenyeken nyugvo)
alapja, hogy Magyarorszag es Kanada egyarant elismeri a kettos
allampolgarsagot. A bevandorlast(alapesetben) Kanadan KIVULROL KELL kezdemenyezni es intezni.
- "Letelepedes":
-------------------
Az eredeti jelentese a ket vilaghaboru kozott az volt, hogy a kanadai
hataron valo belepesnel kellett BE/KI-jelenteni, hogy LETELEPEDESI
szandekkal erkezett. Ennek megfeleloen iranyitottak
a megfelelo hivatalokba, hogy munkat talaljon vagy foldet vegyen.

MA azt jelenti, hogy a (turistakent valo) belepesnel vagy az azt koveto 6
honapon belul a "jelentkezo" menekult-kerelmet ad be a bevandorlasi
hatosagnal. Mivel ezekben az esetekben nagyjabol 98-99%-ban valotlant,
vagy ellenorizhetetlent allitottak, ebbol lettek a kiutasitasok es mas
szigoritasok azoknak, akik magyar utlevellel kivannak belepni.
- Kikoltozes, Elhelyezkedes, Kijutas, kiutazni...es meg sok mas formaban...:
---------------------------------------------------------------------------
A valodi szandekot elfedo kifejezes, illegalis(torvenytelen) szandekot takar.
A bevandorlas "lepesei", ALAPESET:
====================================

1. Egyszemelyben FELELOSSEGTELJES DONTEST hozni, hogy miert,
mikor, hova, es miert PONT ODA bevandorolni? A dontesebe NE vonjon bele
masokat, pl haverok... ez az On elete, az On dontese, tehat NE csinaljon
egy komoly egyeni dontesbol "kozugyet" !
2. Gondolkodas valtas!!!
----------------------------
Ha az elet eddig ugy "mukodott", hogy haverok kozott, kocsmaban,
szivessegi alapon lehetett valamit elintezni vagy valamihez hozzajutni,
akkor ITT az ideje ezt teljesen elfelejteni es mas "alapokra" helyezni a
gondolkodasat.

Miert?

Kanadaban IS van burokracia ami mas orszagokkal ellentetben NEM korrupt, baratsagos es MUKODIK.

Egy kis tulzassal azt lehet mondani, hogy a kanadai burokracia Kanada
masodik "hadserege" az orszag vedelmeben. Ettol (is) olyan nagyon eros
ez az orszag.

Ebbol mar kovetkezik, hogy KELL LENNIE egy biztos "forrasnak", ahol HITELES informaciokhoz lehet jutni.

IGEN, EZ IGY VAN!!!!

ITT a cim, angolul: http://www.cic.gc.ca/english/index.asp
ITT a cim franciaul: http://www.cic.gc.ca/francais/index.asp

Tudni kell, hogy Quebeck(francia nyelvu) tartomanynak KULON bevandorlasi szabalyai vannak !!!
3. Az elozo oldalt (nyelvtol fuggoen) tanulmanyozni, reszletesen
megismerni! Ez meg JO nyelvtudassal is napokat vagy heteket vesz
igenybe. Ezeken az oldalakon megtalalhatok az ingyenesen letoltheto
urlapok es mellekleteik is. Tovabba a PONTOS TENNIVALOK, beleerteve a
kitoltest es az elkuldest is.

FONTOS TUDNI!!!

A bevandorlas elbiralasa HAROM!!! reszbol tevodik ossze.

- Pontszamok teljesitese,
- a "hires" hianyszakma lista alapjan,
- a KONZUL SZEMELYES DONTESE ALAPJAK, aki MINDENKOR KANADA ERDEKEIT KEPVISELI !!!

Amikor tanulmanyozzak az adhato pontszamokat, latni fogjak, hogy ha van
mar "job offer"(munka ajanlat) is, avval jelentosen megnovelik a kaphato
ponszamokat, tovabba Kanada alapveto erdeke, hogy ertekes, kepzett,
szorgalmas emberek jojjenek ( ...mint ujabb adofizetok... ).
Ebben az esetben gyorsabban es rugalmasabban kaphato a bevandorlas vizum.

ITT NEM az IDEIGLENES MUNKAVALLALOKROL beszelunk !!!

Tehat, ha valakinek mar biztositott a munkaja, mindket felnek (On/Onok
es Kanada) az az erdekuk, hogy ha nincs kizaro ok, minel elobb belepjen
Kanadaba es dolgozzon.
4. Urlapok es mellekleteik letoltese, kinyomtatasa, ertelmezese. Ez is egy-ket este munkaja.
5. Az urlapokon fog talalni olyan pontot, hogy melyik iratairol,
bizonyitvanyarol kernek masolatot. EREDETIT NE kuldjon, kivetel az
Erkolcsi bizonyitvany, ma valami mas a neve, ha jol tudom, itt NEM a
Rendorsegtol kell kerni....

-!-!- Az urlapok kitolteset, elkuldeset NE BIZZA MASOKRA, meg ugyvedekre sem !!!!

ITT a figyelmeztetes: http://www.cic.gc.ca/english/informa...tion/index.asp

6. Amikor a "leltar" szerint (az is van, affele fedolap)
kitoltotte az urlapokat, csatolta a kert mellekleteket, kuldje a
magadott cimre. Altalaban a "Case Processing Centre: Sydney, Nova
Scotia" a cimzett!!

NE kuldjek a jelentkezest egyik NAAAAGY-Kovetsegre, vagy Konzulatus-ra sem!!!

Itt (Sydney) -ben fogjak elbiralni, hogy az ALAP-felteleknek megfelel-e?
Ha gen, akkor tovabbitjak ARRA a Konzulatusra, amit On megjelolt mint
az On ugyeben "eljaro" Konzulatus. Ez a
Magyaroszagon lakok szamara tobbnyire Becs, Ausztria, ahol is Kanada Teruletileg Illetekes FoKonzulatusa van. de ha pont Angliaban dolgozik akkor megjelolheti a London-t is, az ottani
kanadai Konzulatust.

7. Amikor a "csomag" osszeallt es a kezelesi(eljarasi) penz is az ELOIRT MODON biztositva van, lehet kuldeni a kijelolt cimre (Case Processing Centre: Sydney, Nova Scotia). Amit itt megjeloltem az NEM a PONTOS CIM, az megtalalhato a mar elozoekben, heteken at tanulmanyozott hivatalos oldalon.

Ket fontos "lepesre" kell figyelni az elkuldes utan:

- "leemeltek" a bankszamlarol az eljarasi koltseget,
- ertesites jon a megadott E-MAIL cimre, hogy a jelentkezes az alap-felteteleknek megfelel.

Az ertesites altalaban 90 napon belul varhato.

EZ NEM EGY VIZUM-IGERVENY!!!

Majd a Case Prossing Centre tovabbitani fogja az On/Onok bevandorlasi
kerelmet ODA, ahhoz a KONZULATUSHOZ (NEM a Naaaaaagy-kovetsegre!!!!)
amit On/Onok megjeloltek a jelentkezesi urlapon. mint "eljaro"
Konzulatus, Vagyis, a VALODI VIZUM-UGYINTEZES csak most kezdodik.

FONTOS!!!
Ha a Case Processing Centre NEM fogadja el a jelentkezest de a penzt mar
"lehivta", ezt az osszeget vissza is fogja a szamlara utalni. Tehat a
penzuk nem veszik el!!!
8. Ertesites jon az On/Onok altal kijelolt KONZULATUSROL, hogy mi
a kovetkezo lepes. Innen, termeszetesen mar egyedi, szemelyre szaott
az eljaras utja, minden lepesrol ertesitset kuldenek.
Ertsek ugy, hogy vegig fogjak "vezetni" a vizumig vezeto uton!

SOHA NE TEGYENEK MAST, VAGY MASKENT, MINT AZT A KONZUL (mar az Onok ugyeben eljaro Konzul-al vannak kapcsolatban) ELOIRJA!!!

Okoskodasnak, trukkos otleteknek itt mar nincs helye!!!

Tobb lepes utan, pl. okmanyforditasok, erkolcsi bizonyitvany, banki
fedezet igazolas, kotelezo orvosi vizsgalat, nyelvtudas igazolasa
...stb... tobbnyire megkerdezik, hogy mikor, hol kivan belepni Kanadaba?
vagyis, keszen kell allniuk arra, hogy "bekovetkezik" a varva-vart
esemeny, a vilag egyik legelhetobb orszaga, KANADA BEFOGADJA
Ont/Onoket... ugye, meg beszelni is jo errol...?...

Elofordulhat, hogy a Konzul ugy iteli meg, hogy szukseges egy szemelyes meghallgatas (interview). Ez a Konzulatuson tortenik, SZEMELYESEM a KOZUL-al talalkoznak, varhato idotartama 40-60 perc.

Itt is es ezt megelozoen is koltsegei lesznek, ezek megtalalhatok a mar emlitett oldalakon.

Majd ezt kovetoen megjon a VIZUM !!!! HURRAAAAA!!! GRATULALOK !!!!
========================================

Hogyan lesz valaki "permanent resident" ?
--------------------------------------------------

Az "uj elet-ut" egy lepeserol, affele statusz-atalakulasrol nehany szo:

A sikeres, Kanadan kivulrol intezett bevandorlo-vizum kerelem
utan elkuldik a "permanent resident" vizumot(regebben immigrant visa).
Ez semmit sem jelent meg!! Ezt a vizumot egy KOTELEZO lepessel
"aktivizalni" KELL!

Ez pedig a "LANDING", ami azt jelenti, hogy az elore bejelentett idohataron belul es helyen a vizummal a kezben BELEPEK !!!

- EZ a LANDING!!!

A kanadai hataron utlevel a kezben, a bevandorlo vizum MELLETTE es NEM
BENNE, kerdes nelkul MINDKET OKMANYT atnyujtom az officer-nek, aki NEM
fog evvel foglalkozni, hanem oldalt, egy masik asztalhoz fog iranyitani.
OTT egy hatalamas konyvbol kikeresik a nevet, azonositas kovetkezik az
utlevel, vizum alapjan, ha szukseges kerhetik az eloirt PENZ megletet,
majd kovetkezik a PECSET es DATUM, majd beirjak, hogy ez a vizum SOHASEM JAR LE.

Ez a vizum lesz a Kanadaban valo tartozkodas JOGI ALAPJA.

Megjegyzes:
--------------
Az en vizumom az utleveltol kulonallo, HATALMAS, BARNA okmany, de mar
lattam olyat is ami egy beragaszthato "tapasz", hasonlo mint a regi USA
vizum volt, de a legfontosabb, hogy kezben legyen es nem a formaja...

Amikor ez megtortent es a kezfogas "Udvozlom Kanadaban" is megvolt, ekkor valik LANDED Immigrant-a a bevandorlo.

Ezt kovetoen, fuggoen a tartomanytol, sokszor keres nelkul is postan
elkuldik a PERMANENT RESIDENT kartyat, es ezzel a "statusszal" elete
vegeig elhet Kanadaban, akkor is ha nem kervenyezi az allampolgarsagot
1,095 nap utan 

Gabor, 2010-11-29 22:04:21
"tonyo" - Tamas,

Elkeszultem a reszletes valasszal, nyomtatva tobb oldal. Ide kuldjem, esetleg kitargyaljuk a G-MAIL -en vagy a YAHOO -n?

Udv: Gabor
tonyo, 2010-10-30 14:34:11
Tamas vagyok!En is mint sokan szeretném megprobalni a letelepedést kanadában!Jelenleg angliában élek a barátnommel és meg szeretnénk probálni egy másik országot is és szerintem Kanada jo lenne nekunk!
Felvázolom a helyzetunket:

A barátnom noémi jelenleg fogorvosi aszisztens angliában 13 éve él kint az angollal természetesen nincs gondja gyakorlata is van elég sok itt angliában!
De o szeretne elvágezni egy másik szakmát is szájhigénikus ehez kb 1 évet kell tanulnia magyarországon amit jovore szeretne elkezdeni!(ezért gondolom hogy a kanadádan letelepedés kb 2 év nekunk de azért irok mert szerintem minnél elobb el kel kezdeni a tájékozodást)
Szoval szerintem neki jo esélye van hogy megkapja a letelepedési engedélyt!

Ami engem illet a szakmám asztalos kb 3 év magyarországi gyakorlattal itt angliában gyárakban és jelenleg mcdonalds-ban dolgozom az angolom eros alapfok de tanulok es mire oda kerul a sor szerintem jo kozépfok társalgási szintre el fogok jutni!
A gondot magamnál látom elég kevás eséjt látok arra hogy megkapjam az engedélyt!!

Én 25 éves vagyok Noémi 30 gyerek nincs!

Soval a helyzetunk ez!Egy pár kérdésem is lenne ha tudna válaszolni nagyon megkoszonném!

1:On szerin mekkora az eséjunk a letelepedésre?

2:Ha csak az egyik fél kapja meg az engedélyt csak a házastársát viheti magával ill nézik e hogy miota házasok a kérelem elott vagy után számit e ez?

3:Csak ugy kaphat engedély az ember ha már elorre talált kint munkát?Vagy munka nélkul is kap engedélyt ha a szakmája megfelel es kint tud munkát keresni?

4:Még egy kérdés mennyi a koltsége az embernek kanadában? étel?
albérlet?
rezsikoltség?
auto?
esetleges biztositások?

5:Szoval ugyaz élet?és menyi a fizetés minimal bér ill ha mind a ketten a szakmánkban tudnánk elhelyezkedni kb mennyi lenne a kezdofizetésunk?

6:Kb mennyi ido a papirok elintézése?mennyit számoljon rá az ember?
Választ elorre is koszonom!
gulyás, 2010-09-08 00:15:39
Nos nem tudom, mielött írtam volna átolvasgattam kicsit a portált, sőt még találtam többet is viszont nem minden tiszta... 20éves egyetemista vagyok, magyar létemre romániában élek, Erdélyország szívében ahogy felénk mondják, nos egy ideje igencsak foglalkoztat a kitelepedés kérdése, társalgó szinten beszélek angolul és németül, mindezek mellett bank és pénzügyet tanulok.
A legelső kérdésem az lenne, hogy elfogadják e a külföldi, például, román diplomákat, azaz nem seprik az asztal alá, és alkalmaznak inkább kanadai munkaerőt?
A második kérdésem az lenne, hogy amennyiben van kanadai rokonom, nos ez mennyiben könnyíti meg a kivándorlást, valamint, az egész vízumszerzées rokonnal a háttérben, mennyi idől ölel fel?, nem vagyok büntetett előéletü, sem beteg...
(az igaz hogy amennyiben a család-ujraegyesítés programot választom akkor a rokonom kell kezdeményezze és elinditsa a papirjaimat a kanadai bevándorlási hivatalnál?)
A válaszokat előre is köszönöm:)
Rita, 2010-07-15 10:38:39
Kedves Linda!

A válaszok első részét köszönöm.Örölük ,hogy nem "beszélt" mellé,mert nem arra vagyok kiváncsi amit hallani akarok,hanem arra ami a valóságot mutatja.Kint is a valósággal kell szembenéznünk ,és nem a filmekben látott előre megírt jelenetekkel.A mesékből Mi már kinőttünk.
Azért Canada érdekel ,mert nyitottabb mint a többi "világ".Most az UNIO-rol nem beszélnék (itt is van olyan ország ahol tudnánk dolgozni,de nem akarunk),mert ez a dolog nem nagyon "fekszik"nekem.Nem csak az MO-rol ,de az EU-bol is menekülni szeretnék.Itt nem látok kiutat a káoszból,és nincs időm ,kedvem,erőm már tovább küzdeni még vagy 20 évig a semmiért.Canadában is dolgozni kell,ezzel nekem nincs gondom,nem akarok "holnap"milliomos lenni (mert a magyar mentalitás sajnos ilyen, mindent azonnal akar),ha szépen lassan elérem amit akarok,akkor már megérte új életet kezdeni.Türelmes vagyok,és kitartó.De van bennem egy kis félsz,hogy nem felelünk meg a kritériumoknak,amiböl elég sok van,elolvastam,mi kell a megadott pontok eléréséhez,és így nem csak rajtunk múlik,hogy sikerül-e.Az ügyintézőtöl is függ aki foglalkozik az ügyünkel.
Abban kérnék még tanácsot,hogy mikor érdemes beadni a papírokat.Említettem,hogy jövőre kezdenénk a papímunkát Bécsben,de nem tudom,hogy érdemes-e.Mivel jövőre végzek az iskolával (számviteli ügyintéző szakon tanulok a BGF-en).Ahogy írta az elbírálási idő egyénileg változó,és nem egyik napról a másikra megy,kezdjük el a beadást és amig a válaszra várunk addig is megy tovább a tanulás és a többi dolog..?Vagy amikor végeztem a sulival, akkor lenne érdemes elkezdeni?
Válaszát előre is köszönöm.
Várom a MÁSODIK rész folytatását.

Üdvözlettel:Rita
Linda, 2010-06-18 02:26:00
Kedves Rita,

Megprobalok "tisztessegel" valaszolni, bar elore tudom, hogy nem minden szavam fog maradektalan oromet okozni, de teszem ezt minden banto szandek nelkul.

En elsosorban a "korreknek lenni" szabalyt kovetem, mert az igazmondas alol senki sincs felmentve!

Es most a valasz:
"..Most találtam meg ezt a topikot és örültem ,hogy ennyi mindent megoszt velünk akik még itthon vannak." -->> Orulok, hogy irt, szivesen valaszolok.

"..Már sok éve szemezgetek Kanadával " -->> Miert PONT Kanadaval?

"..de nem sok esélyt láttam rá ,hogy kijuthassak" -->> evente vagy fel-millioan jonnek :-)

"..foleg ,hogy még nagyon fiatalnak éreztem magam." --> Igen, minden fontos dontesnek eljon a "maga" ideje".

"..28 évesen úgy gondoltuk a párommal,hogy talán megpróbáljuk." -->> Tudja, kedves "holgy-tarsam", egy masik orszagot valasztani uj hazanak, az egy kicsit olyan, mint a terhesseg, "kicsit" nem lehet terhesnek lenni, es ugyan igy, "talan" nem szabad megprobalni.
Tegyek AKKOR, amikor meghoztak A DONTEST!

"...Én beszélek egy kicsit angolul, de inkább csak annyit amennyit a munkámhoz kell." -->> A nyelvtudas az elso helyen fontos !!!

"..Most heti 3 alkalommal járok oktatásra, hogy folyékonyan társalgási szinten
megtanuljak." -->> Igen, ez lehet a kovetkezo allomas, minel elobb!!!

"..Sajnos a párom meg sem tud szólalni.(ez gond lehet még). -->> Ket hirem van:

1) Kanada CSALAD-BARAT, ha egy fo megfelel a bevandorlasnal, akkor a csalad tobbi tagja is megfelel!!!

2) Az elozo mondat, akar "zene" is lehet az On "fuleinek", a gond a megerkezes utan lesz az On "uraval". Itt az emberek NEM beszelnek magyarul, szoval, azt lehet tenni, hogy ameddig a kanadaiak megtanulnak magyarul, addig az On ferjenek csak egy valasztasa marad, olyan gyorsan megtanulni angolul, ahogy csak kepes ra....!!!! :-))

"..Sok weboldalt néztem végig,és sok kérdésre találtam választ." -->> Ez jo, hogy ennyi idot szentelt a tajekozodasnak....csak igy tovabb,....!!

"..http://www.cic.gc.ca/english/index.asp.." --> Igen, jo helyen jart, ez mindennek az "origoja". Igaz, kell hozza egy hideg sor es nem kis turelem, de a burokracia, mar csak ilyen....es azt is lattoam, olvastam a levele tobbi reszen, nem is "asott" eleg melyre ezen az oldalon.

"..http://www.migrationnews.com/canada/regulations_explained/index" -->> Ez az oldal JO, de NEM a hivatalos szoveg! Valoban segit megerteni a kicsit "szovevenyes" bevandorlasi osztalyokat.

"http://www.canadainternational.gc.ca/hungary-hongrie/visas/index.aspx?lang=hun&menu_id=39&menu=L" -->> Nagyon jo, hogy ezt sem hagyta ki.

"http://www.mfa.gov.hu/kum/hu/bal/Konzuli_informaciok/Utazas_kulfoldre/Fontos+utaz%C3%A1si+tan%C3%A1csokfontos_utazasi_tanacsok_orsz.aspx?k=Amerika" -->> Kedves, jopofa oldal, de nem segit a bevandorlasi szandekaban.

"Úgy döntöttünk hogy jövore tudnánk elkezdeni a letelepedési "ceremoniát"a Kanadai bevándorlási hivatallal" -->>

Ertelmezo szotar:
-----------------------

- Letelepedés ->

A ket vilaghaboru kozott, a nagy gazdasagi vilagvalsag idejen, tobbnyire hajokkal rengeteg ember jott Kanadaba LETELEPEDNI. Ezt a szandekukat a hataron valo belepesnel jelentettek be, majd indulhattak foldet venni es azt muvelve megelni, vagy mashol elhelyezkedve, de munkabol megelni es az uj eletet elinditani.
Szoval, roviden, AKKOR a "letelepedesi" szandekot a kanadai hataron kellett bejelenteni!!!
Ez MEGSZUNT vagy 70 eve !!!!

Elismerem, hogy szamos "honfi-tarsunk" foleg Zamoly, Papa, Mohacs, es mas hasonlo helyekrol ismet bevezette ezt a fogalmat, de ma mar ez azt jelenti, hogy "elindulok mint turista, es megerkezek, mint menekult". Ezek miatt a "trukkozok" miatt vannak ma sulyos szigoritasok a kanadai hataron, ha az "ember" Magyar utlevelet mutat fel. Nem utolso sorban, a menekult-ugyi torveny is valtozik ITT, IGEN, a "magyarok" miatt !!!

- Bevandorlas ->

A "bevandorlast" MINDID Kanadan KIVÜLRÖL KELL kezdemenyezni!!!

...nos, ez a kulonbseg !!!

"ceremonia" -->> Nagyon kedvelem ezt a kifejezeset !!!..valoban AZ :-)

"Kanadai bevándorlási hivatallal" -->> IGEN, ez a helyes kifejezes!

"..aminek a központja Bécsben van." -->> Nem Becsben van, OTT, egy teruletileg illetekes Fo-Konzulatus mukodik, ahol a Magyar kerelmeket is intezik, de NEM kotelezo oda menni, vagy azzal kapcsolatot tartani. Gondoljon itt pl az Angliaban dolgozokra, Ok OTT is megtehetik....szoval, kicsit lazabban ... :-)

"Viszont azt nem tudom ,hogy menniy idobe fog ez telni,mert erre a kérdésre nem kaptam sehol választ" -->> Pontosan ezt senki sem tudja elore(bar az interneten megtalalhato a tablazat, orszagokra, Konzulatusokra bontva), mert az "eljaras" szemelyre szabott.
Pl. a "Skilled" kategoriaban az elso valasz 60-90 napon belul jon. Ha az ugyuk egyszeru es abban az evszakban nincsenek sokan Onok elott, akkor ez 6 honap is lehet, de ha bonyolult, akkor akar 2 ev is lehet a bevandorlo vizumot megkapni.

Kedves Rira, itt vege a valaszom ELSO reszenek, innen folytatjuk.

Szivelyes udvozlettel: Linda
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada