Nemzeti parkok Fórum
Általános információk Tartományok és területek Városok Apróhirdetések





Fórum » Bevándorlás Kanadába

» Új hozzászólás írása

...
27
of
27
Utolsó oldal »
Gabor, 2010-11-29 22:04:21
"tonyo" - Tamas,

Elkeszultem a reszletes valasszal, nyomtatva tobb oldal. Ide kuldjem, esetleg kitargyaljuk a G-MAIL -en vagy a YAHOO -n?

Udv: Gabor
tonyo, 2010-10-30 14:34:11
Tamas vagyok!En is mint sokan szeretném megprobalni a letelepedést kanadában!Jelenleg angliában élek a barátnommel és meg szeretnénk probálni egy másik országot is és szerintem Kanada jo lenne nekunk!
Felvázolom a helyzetunket:

A barátnom noémi jelenleg fogorvosi aszisztens angliában 13 éve él kint az angollal természetesen nincs gondja gyakorlata is van elég sok itt angliában!
De o szeretne elvágezni egy másik szakmát is szájhigénikus ehez kb 1 évet kell tanulnia magyarországon amit jovore szeretne elkezdeni!(ezért gondolom hogy a kanadádan letelepedés kb 2 év nekunk de azért irok mert szerintem minnél elobb el kel kezdeni a tájékozodást)
Szoval szerintem neki jo esélye van hogy megkapja a letelepedési engedélyt!

Ami engem illet a szakmám asztalos kb 3 év magyarországi gyakorlattal itt angliában gyárakban és jelenleg mcdonalds-ban dolgozom az angolom eros alapfok de tanulok es mire oda kerul a sor szerintem jo kozépfok társalgási szintre el fogok jutni!
A gondot magamnál látom elég kevás eséjt látok arra hogy megkapjam az engedélyt!!

Én 25 éves vagyok Noémi 30 gyerek nincs!

Soval a helyzetunk ez!Egy pár kérdésem is lenne ha tudna válaszolni nagyon megkoszonném!

1:On szerin mekkora az eséjunk a letelepedésre?

2:Ha csak az egyik fél kapja meg az engedélyt csak a házastársát viheti magával ill nézik e hogy miota házasok a kérelem elott vagy után számit e ez?

3:Csak ugy kaphat engedély az ember ha már elorre talált kint munkát?Vagy munka nélkul is kap engedélyt ha a szakmája megfelel es kint tud munkát keresni?

4:Még egy kérdés mennyi a koltsége az embernek kanadában? étel?
albérlet?
rezsikoltség?
auto?
esetleges biztositások?

5:Szoval ugyaz élet?és menyi a fizetés minimal bér ill ha mind a ketten a szakmánkban tudnánk elhelyezkedni kb mennyi lenne a kezdofizetésunk?

6:Kb mennyi ido a papirok elintézése?mennyit számoljon rá az ember?
Választ elorre is koszonom!
gulyás, 2010-09-08 00:15:39
Nos nem tudom, mielött írtam volna átolvasgattam kicsit a portált, sőt még találtam többet is viszont nem minden tiszta... 20éves egyetemista vagyok, magyar létemre romániában élek, Erdélyország szívében ahogy felénk mondják, nos egy ideje igencsak foglalkoztat a kitelepedés kérdése, társalgó szinten beszélek angolul és németül, mindezek mellett bank és pénzügyet tanulok.
A legelső kérdésem az lenne, hogy elfogadják e a külföldi, például, román diplomákat, azaz nem seprik az asztal alá, és alkalmaznak inkább kanadai munkaerőt?
A második kérdésem az lenne, hogy amennyiben van kanadai rokonom, nos ez mennyiben könnyíti meg a kivándorlást, valamint, az egész vízumszerzées rokonnal a háttérben, mennyi idől ölel fel?, nem vagyok büntetett előéletü, sem beteg...
(az igaz hogy amennyiben a család-ujraegyesítés programot választom akkor a rokonom kell kezdeményezze és elinditsa a papirjaimat a kanadai bevándorlási hivatalnál?)
A válaszokat előre is köszönöm:)
Rita, 2010-07-15 10:38:39
Kedves Linda!

A válaszok első részét köszönöm.Örölük ,hogy nem "beszélt" mellé,mert nem arra vagyok kiváncsi amit hallani akarok,hanem arra ami a valóságot mutatja.Kint is a valósággal kell szembenéznünk ,és nem a filmekben látott előre megírt jelenetekkel.A mesékből Mi már kinőttünk.
Azért Canada érdekel ,mert nyitottabb mint a többi "világ".Most az UNIO-rol nem beszélnék (itt is van olyan ország ahol tudnánk dolgozni,de nem akarunk),mert ez a dolog nem nagyon "fekszik"nekem.Nem csak az MO-rol ,de az EU-bol is menekülni szeretnék.Itt nem látok kiutat a káoszból,és nincs időm ,kedvem,erőm már tovább küzdeni még vagy 20 évig a semmiért.Canadában is dolgozni kell,ezzel nekem nincs gondom,nem akarok "holnap"milliomos lenni (mert a magyar mentalitás sajnos ilyen, mindent azonnal akar),ha szépen lassan elérem amit akarok,akkor már megérte új életet kezdeni.Türelmes vagyok,és kitartó.De van bennem egy kis félsz,hogy nem felelünk meg a kritériumoknak,amiböl elég sok van,elolvastam,mi kell a megadott pontok eléréséhez,és így nem csak rajtunk múlik,hogy sikerül-e.Az ügyintézőtöl is függ aki foglalkozik az ügyünkel.
Abban kérnék még tanácsot,hogy mikor érdemes beadni a papírokat.Említettem,hogy jövőre kezdenénk a papímunkát Bécsben,de nem tudom,hogy érdemes-e.Mivel jövőre végzek az iskolával (számviteli ügyintéző szakon tanulok a BGF-en).Ahogy írta az elbírálási idő egyénileg változó,és nem egyik napról a másikra megy,kezdjük el a beadást és amig a válaszra várunk addig is megy tovább a tanulás és a többi dolog..?Vagy amikor végeztem a sulival, akkor lenne érdemes elkezdeni?
Válaszát előre is köszönöm.
Várom a MÁSODIK rész folytatását.

Üdvözlettel:Rita
Linda, 2010-06-18 02:26:00
Kedves Rita,

Megprobalok "tisztessegel" valaszolni, bar elore tudom, hogy nem minden szavam fog maradektalan oromet okozni, de teszem ezt minden banto szandek nelkul.

En elsosorban a "korreknek lenni" szabalyt kovetem, mert az igazmondas alol senki sincs felmentve!

Es most a valasz:
"..Most találtam meg ezt a topikot és örültem ,hogy ennyi mindent megoszt velünk akik még itthon vannak." -->> Orulok, hogy irt, szivesen valaszolok.

"..Már sok éve szemezgetek Kanadával " -->> Miert PONT Kanadaval?

"..de nem sok esélyt láttam rá ,hogy kijuthassak" -->> evente vagy fel-millioan jonnek :-)

"..foleg ,hogy még nagyon fiatalnak éreztem magam." --> Igen, minden fontos dontesnek eljon a "maga" ideje".

"..28 évesen úgy gondoltuk a párommal,hogy talán megpróbáljuk." -->> Tudja, kedves "holgy-tarsam", egy masik orszagot valasztani uj hazanak, az egy kicsit olyan, mint a terhesseg, "kicsit" nem lehet terhesnek lenni, es ugyan igy, "talan" nem szabad megprobalni.
Tegyek AKKOR, amikor meghoztak A DONTEST!

"...Én beszélek egy kicsit angolul, de inkább csak annyit amennyit a munkámhoz kell." -->> A nyelvtudas az elso helyen fontos !!!

"..Most heti 3 alkalommal járok oktatásra, hogy folyékonyan társalgási szinten
megtanuljak." -->> Igen, ez lehet a kovetkezo allomas, minel elobb!!!

"..Sajnos a párom meg sem tud szólalni.(ez gond lehet még). -->> Ket hirem van:

1) Kanada CSALAD-BARAT, ha egy fo megfelel a bevandorlasnal, akkor a csalad tobbi tagja is megfelel!!!

2) Az elozo mondat, akar "zene" is lehet az On "fuleinek", a gond a megerkezes utan lesz az On "uraval". Itt az emberek NEM beszelnek magyarul, szoval, azt lehet tenni, hogy ameddig a kanadaiak megtanulnak magyarul, addig az On ferjenek csak egy valasztasa marad, olyan gyorsan megtanulni angolul, ahogy csak kepes ra....!!!! :-))

"..Sok weboldalt néztem végig,és sok kérdésre találtam választ." -->> Ez jo, hogy ennyi idot szentelt a tajekozodasnak....csak igy tovabb,....!!

"..http://www.cic.gc.ca/english/index.asp.." --> Igen, jo helyen jart, ez mindennek az "origoja". Igaz, kell hozza egy hideg sor es nem kis turelem, de a burokracia, mar csak ilyen....es azt is lattoam, olvastam a levele tobbi reszen, nem is "asott" eleg melyre ezen az oldalon.

"..http://www.migrationnews.com/canada/regulations_explained/index" -->> Ez az oldal JO, de NEM a hivatalos szoveg! Valoban segit megerteni a kicsit "szovevenyes" bevandorlasi osztalyokat.

"http://www.canadainternational.gc.ca/hungary-hongrie/visas/index.aspx?lang=hun&menu_id=39&menu=L" -->> Nagyon jo, hogy ezt sem hagyta ki.

"http://www.mfa.gov.hu/kum/hu/bal/Konzuli_informaciok/Utazas_kulfoldre/Fontos+utaz%C3%A1si+tan%C3%A1csokfontos_utazasi_tanacsok_orsz.aspx?k=Amerika" -->> Kedves, jopofa oldal, de nem segit a bevandorlasi szandekaban.

"Úgy döntöttünk hogy jövore tudnánk elkezdeni a letelepedési "ceremoniát"a Kanadai bevándorlási hivatallal" -->>

Ertelmezo szotar:
-----------------------

- Letelepedés ->

A ket vilaghaboru kozott, a nagy gazdasagi vilagvalsag idejen, tobbnyire hajokkal rengeteg ember jott Kanadaba LETELEPEDNI. Ezt a szandekukat a hataron valo belepesnel jelentettek be, majd indulhattak foldet venni es azt muvelve megelni, vagy mashol elhelyezkedve, de munkabol megelni es az uj eletet elinditani.
Szoval, roviden, AKKOR a "letelepedesi" szandekot a kanadai hataron kellett bejelenteni!!!
Ez MEGSZUNT vagy 70 eve !!!!

Elismerem, hogy szamos "honfi-tarsunk" foleg Zamoly, Papa, Mohacs, es mas hasonlo helyekrol ismet bevezette ezt a fogalmat, de ma mar ez azt jelenti, hogy "elindulok mint turista, es megerkezek, mint menekult". Ezek miatt a "trukkozok" miatt vannak ma sulyos szigoritasok a kanadai hataron, ha az "ember" Magyar utlevelet mutat fel. Nem utolso sorban, a menekult-ugyi torveny is valtozik ITT, IGEN, a "magyarok" miatt !!!

- Bevandorlas ->

A "bevandorlast" MINDID Kanadan KIVÜLRÖL KELL kezdemenyezni!!!

...nos, ez a kulonbseg !!!

"ceremonia" -->> Nagyon kedvelem ezt a kifejezeset !!!..valoban AZ :-)

"Kanadai bevándorlási hivatallal" -->> IGEN, ez a helyes kifejezes!

"..aminek a központja Bécsben van." -->> Nem Becsben van, OTT, egy teruletileg illetekes Fo-Konzulatus mukodik, ahol a Magyar kerelmeket is intezik, de NEM kotelezo oda menni, vagy azzal kapcsolatot tartani. Gondoljon itt pl az Angliaban dolgozokra, Ok OTT is megtehetik....szoval, kicsit lazabban ... :-)

"Viszont azt nem tudom ,hogy menniy idobe fog ez telni,mert erre a kérdésre nem kaptam sehol választ" -->> Pontosan ezt senki sem tudja elore(bar az interneten megtalalhato a tablazat, orszagokra, Konzulatusokra bontva), mert az "eljaras" szemelyre szabott.
Pl. a "Skilled" kategoriaban az elso valasz 60-90 napon belul jon. Ha az ugyuk egyszeru es abban az evszakban nincsenek sokan Onok elott, akkor ez 6 honap is lehet, de ha bonyolult, akkor akar 2 ev is lehet a bevandorlo vizumot megkapni.

Kedves Rira, itt vege a valaszom ELSO reszenek, innen folytatjuk.

Szivelyes udvozlettel: Linda
Tartományok: Alberta, Brit Columbia (British Columbia), Manitoba, Ontario, Prince Edward-sziget (Prince Edward Island), Québec, Saskatchewan, Új-Brunswick (New Brunswick), Új-Skócia (Nova Scotia), Újfundland és Labrador (Newfoundland and Labrador),
Területek: Északnyugati Területek (Northwest Territories), Nunavut, Yukon terület (Yukon Territory),
Városok: Calgary, Edmonton, Fredericton, Halifax, Iqaluit, Montréal, Ottawa, Regina, Saskatoon, St. Albert, Toronto, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Winnipeg, Yellowknife,
Nemzeti parkok: Nahanni Nemzeti Park, Wood Buffalo Nemzeti Park, Yoho Nemzeti Park,

Impresszum | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Kanada